Twee keer de krans dit weekend voor Maaike, Sjoukje en Aukje
Het partuur Maaike Osinga uit Franeker, Sjoukje Visser uit Ee en Aukje van Kuiken uit Kollumerpomp, hebben vrijdag de vrije formatie wedstrijd in Vrouwenparochie en…
Het partuur Maaike Osinga uit Franeker, Sjoukje Visser uit Ee en Aukje van Kuiken uit Kollumerpomp, hebben vrijdag de vrije formatie wedstrijd in Vrouwenparochie en zondag de generale voor de Froulju`s PC op hun naam geschreven.
Vrijdag was de jubileumwedstrijd van k.v. Klaine Izak in Vrouwenparochie met 8 parturen op de lijst in de dames hoofdklasse vrije formatie. De eerste omloop werd gewonnen met 5-1 6-2 van Joukje Kuperus, Renske Terwisscha van Scheltinga en Margriet Bakker. De tweede omloop moesten de Tiedema dames spelen tegen Margriet Koelmans, Leonie van der Graaf-Zeinstra en Fenna Zeinstra. Op 5-3 6-2 maakte Aukje de partij uit met in boppeslach, en hiermee plaatsten ze zich voor de finale.
De andere finalisten werden Afke Kuipers, Nynke Sybrandy en Bianca van der Veen. Zij kwamen in de finale door de eerste omloop te winnen met 5-2 6-4 van Sanne Velsma, Anna-Lynn Wijbenga en Idske Zijlsta. De tweede omloop werd nipt gewonnen met 5-5 6-2 van Iris van der veen, Baukje Aalbers en Manon Scheepstra. De finale tussen Maaike, Sjoukje en Aukje en het partuur Afke, Nynke en Bianca ging tot 3-3 gelijk op. Op 5-3 2-6 maakte Maaike de partij uit met een mooie zitbal.
Zondag 21 augustus waren de dames hoofdklasse op bezoek in Akkrum bij k.v. Ús Keatsen. 12 parturen op de lijst die a.s. woensdag ook aan de froulju`s PC meedoen. De eerste omloop werd gewonnen met 5-2 6-4 van Ilse Noorman, Feikje Bouwhuis en Anke Marije Pomstra. De tweede omloop waren de tegenstanders Joukje Kuperus, Renske Terwisscha van Scheltinga en Margriet Bakker. Op 5-2 6-4 keerde Aukje van Kuiken voor de kaats.
Maaike, Sjoukje en Aukje speelden de halve finale tegen de verrassende winnaars van de tweede omloop Marije Hiemstra, Mariska Hoogland en Wiljo Sijbrandij. Het trio Hiemstra versloeg de torenhoge favorieten Margriet Koelmans, Leonie van der Graaf-Zeinstra en Fenna Zeinstra met 5-2 6-6. De Tiedema dames wonnen met de cijfers 5-2 6-2.
De andere finalist het partuur Iris van der Veen, Baukje Aalbers en Manon Scheepstra versloeg in de tweede omloop het outsiders partuur van Lisette Wagenaar, Imke van der Leest en Gérieke de Groot met 5-5 6-0. Maaike, Sjoukje en Aukje wonnen de finale met 5-2 6-4. Daarmee wonnen ze voor de tweede keer dit weekend de krans.
© Foto’s: www.klaverke4.nl
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.