Urker Visserkoor Crescendo zorgt voor bijzondere zangavond in Damwâld
DAMWÂLD – Urker visserskoor laat het schip der kerk in Damwâld bijna zinken. Deze aanhef is al veelzeggend, namelijk dat het afgelopen zaterdagavond bomvol was. Veel belangrijker is, dat het Evangelie, het woord van God, werd verkondigd door vooral koor- en samenzang. Een heel fijne manier om in het geloof te worden versterkt of er voor het eerst van te horen. De organisatie had gerekend op veel enthousiaste liefhebbers, maar werd toch overvallen door de overweldigende belangstelling (incl. koor rond 680). De vaste vrijwilligers droegen nieuwe oplossingen aan en er waren mensen die spontaan gingen helpen, ook na afloop.
De avond begon met de entree van de koorleden die door de kerk naar hun plek liepen en daar meteen begonnen met een intro gevolgd door de eerste samenzang Zingt volop Gods lof. De opening en het gebed werden verzorgd door dominee Errit van der Heide die ook toelichtte waarom hij in maart deze taak niet kon vervullen door droeve gezinsomstandigheden en zich nu sterke genoeg voelde.
Gods Vaderliefde was het thema, Hij die altijd naar iedereen omkijkt die verloren dreigt te gaan, het even niet meer weet of afdwaalt en hen allemaal in zijn armen sluit. Dit kwam in alle liederen naar voren en ook dat het in ons leven vaak niet gemakkelijk is: Ruwe stormen mogen woeden vertelt hiervan en ook Errit vertelde van hun zorgen en dat het voor hem mogelijk moeilijk te zingen zou zijn.
Het koor, geleid door de gedreven kundige Louwe Kramer, zong hun liederen soms prachtig ingetogen en dan weer heel uitbundig, bijna onheilspellend, zoals bij lied Hoe de storm zijn krachten spant. Daarnaast kwam vooral de vreugde deze avond naar voren: Hij die vrede brengt en vreugde, de poort die open staat waar vreugde voor ons is bereid, een plaats met psalmen als dankoffer en harmonie voor het offer dat Hij heeft gebracht. Waar het heilig koor in de lucht met miljoenen stemmen zingt van zijn Glorie.
Genade zo oneindig groot op melodie van Amazing Grace was voor Errit aanleiding om te benadrukken dat het in de Bijbel altijd gaat om de Heer die ons als Vader in Zijn armen sluit: bij de verloren zoon gaat het niet om wat de zoon (lees ons mensen) doet maar onze Heer, niet wij hebben gevonden maar God heeft ons gevonden, Hij schenkt genade en is onze Herder die ons veilig thuis brengt. Minnen Veldman achter het orgel begeleidde alle liederen enthousiast en bracht een prachtige orgelimprovisatie ten gehore.
Na dank aan God was er dank voor iedereen, koorleden, dirigent, organist, Errit, koster, publiek en alle vrijwilligers en was er ook een toegift van het koor waarbij de dirigent opmerkte dat zingend naar de zondag mooi is, maar dat het maar om 1 ding gaat: Zingen naar DIE Dag en dat kwam uit volle borst naar boven bij hun lied en samenzang: Wat een dag zal dat zijn als ik Hem begroeten mag!!
Tot slot: op 19 december 2026 bent u weer van harte welkom, dan treden op de Verenigde Veluwse Koren met het muziekensemble Parlando.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.