Van China tot Tytsjerksteradiel: boeiende verhalen en actuele gasten in Op ’e Hichte
BURGUM – Zaterdag 9 mei stond er weer een uitzending van Op ‘e Hichte op het programma. Tussen actualiteit, bijzondere verhalen en inspirerende gasten door werden luisteraars meegenomen langs politiek, geschiedenis, ondernemerschap en internationale hulpverlening.
Eén van de opvallende gasten was hovenier Michel van Kammen. Hij vertelde over zijn bijzondere ontwerp van een Nederlandse tuin in China, een project dat zelfs ver buiten Fryslân aandacht trok. Daarnaast was het voor hem een feestelijke dag, want die dag opende hij officieel zijn compleet verbouwde bedrijfspand in Burgum. Hoe kwam een Friese hovenier in China terecht, en wat maakte een Nederlandse tuin daar zo bijzonder? Dat was zaterdag te horen.
Ook schoof Siebe Siebenga aan met indrukwekkende oorlogsverhalen uit Tytsjerksteradiel. Verhalen die raakten, herinneringen levend hielden en lieten zien hoe de oorlog ook in onze eigen omgeving diepe sporen had achtergelaten. De politieke actualiteit ontbrak uiteraard niet.
Harry Graansma, actief voor de PVV in Achtkarspelen én lid van de Provinciale Staten van Fryslân, praatte mee over actuele ontwikkelingen op gemeentelijk en provinciaal niveau.
Verder was ook Ingrid Hoekstra te gast. Zij had binnen de gemeente Tytsjerksteradiel onder meer RTV NOF in portefeuille en vertelde over actuele mediazaken en ontwikkelingen binnen de gemeente.
Daarnaast was er aandacht voor internationale betrokkenheid met Stichting Pikulan Surhuisterveen. Voorzitter Pieter Plantinga en promotor sponsorprojecten Kees de Wit vertelden over hun projecten in Indonesië en de impact van hun hulpverlening.
Tot slot schoof wethouder Jan Pieter van der Velde aan. Hij vertelde onder meer over de ‘Swalkôffal-helden’, inwoners die zich inzetten voor een schone leefomgeving, en ging daarnaast in op actuele politieke onderwerpen binnen de gemeente. Woensdagavond 27 mei werden vrijwilligers die afval verzamelden in het zonnetje gezet.
Ook te beluisteren op www.rtvnof.nl/gemist
Foto’s:
– Siebe Siebenga: oorlogsverhalen uit Tytsjerksteradiel
– Harry Graansma: PVV Achtkarspelen
– Ingrid Hoekstra: beleidsmedewerker Tytsjerksteradiel
– Pieter Plantinga: voorzitter Stichting Pikulan Surhuisterveen
– Jan Pieter van der Velde: wethouder Tytsjerksteradiel
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.