Veel hooikoorts overlast
Het blijft voorlopig groeizaam weer en dat is slecht nieuws voor hooikoortspatiënten. Tijdens en kort na buien zal de overlast lokaal wel afnemen, maar in de zon komen al snel weer stuifmeelkorrels vrij.
Het blijft voorlopig groeizaam weer en dat is slecht nieuws voor hooikoorts-patiënten. Tijdens en kort na buien zal de overlast lokaal wel afnemen, maar in de zon komen al snel weer stuifmeelkorrels vrij.
De periode dat je last hebt van hooikoorts is geheel afhankelijk van de bloeiperiode van de grassen, bomen en planten waarvoor je allergisch bent. De meeste bomen, grassen en planten bloeien tussen februari en september. In deze periode heb je dan ook kans op verschijnselen van hooikoorts. De echte piek van het hooikoortsseizoen ligt in mei en juni, als de grassen bloeien.
De precieze bloeiperiode van de verschillende bomen, grassen en planten is voor een groot deel afhankelijk van het weer. Zo kan een warme winter tot gevolg hebben dat de hooikoortsperiode eerder begint. Het weer heeft niet alleen invloed op het moment van bloeien, maar ook op de hoeveelheid pollen die door de lucht zweven. Op zonnige, warme, winderige dagen is de kans op pollen in de lucht het grootst. Regenachtige dagen daarentegen zijn voor mensen met hooikoorts vaak een opluchting, omdat de pollen dan uit de lucht worden gespoeld! www.hooikoorts.com
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.