VIDEO: Boef zoekt boer en Foekje in de Weekend Nieuwsshow

za. 22 maart · 21:58 · Sjoerd Gjalt De Vries

Teake Kooistra

DE WESTEREEN – De Weekend Nieuwsshow van zaterdag 22 maart werd verzorgd door technicus Kees Bakker en de presentatoren Hanneke Scherjon en Taeke Kooistra. 

De uitzending begon over de informatieavond “Boef zoek Boer” op vrijdag 11 april om 20:00 uur in dorpshuis De Nije Warf in Wâlterswâld. Studiogast Rini ten Grotenhuis vertelde vol enthousiasme over deze informatieavond voor ondernemers in het buitengebied. De burgemeester van Dantumadiel (Haga) en Noardeast Fryslân (Kramer) openen het programma. Iedereen is welkom. Aanmelden kan via de website van PVO-Noord Nederland.

Tekst loopt door onder de video. 

 

Met Robbert Velt spraken wij over zijn vondst van een 700 jaar zeldzame zilveren gespbroche in een vorm van een hart. Waarschijnlijk was de gespbroche ooit eigendom van een abt. Waar de broche is gevonden wilde Velt niet zeggen. Hij droomt nog van een vondst met een gouden middeleeuwse ring.

Wethouder Gerben Wiersma van de gemeente Dantumadiel bracht ons op de hoogte over een proef op twee basisscholen van groep 7 en 8 in De Westereen om kinderen weerbaar te maken tegen middelengebruik. O.a. verleidingen over schermgebruik, roken, alcohol en drugs. De gemeente betrekt hierbij het onderwijs en ouders en werkt samen met verschillende deskundige partijen. Na afloop komt er een evaluatie en als de aanpak goed werkt, wil de gemeente deze uitbreiden naar meer basisscholen in Dantumadiel.

Vijfenzeventig jaar geleden werd ze geschorst. Op 13 juli 1950. Foekje Dillema omdat ze een man zou zijn en geen vrouw. Sinds haar dood is het levensverhaal van Dillema vaak verteld. Nu 75 jaar later komt Tryater vanaf 9 april met een voorstelling over Foekje. Lourens van de Akker (één van de acteurs in de voorstelling Foekje) gaf uitleg hoe deze voorstelling tot stand is gekomen, wat de bezoeker kan verwachten en hoe het gaat met de kaartverkoop.

Jeanet de Jong vertelde over de muzikale vertelling “Kruiend ijs en Noorderlicht”, een vertelling over een waargebeurd verhaal over commandeur Hidde Dirks Kat van Ameland. Dit komt mede door het dagboek dat hij heeft geschreven over de overwintering in Groenland. Deze muzikale voorstelling is op zondag 23 maart in de Doopsgezinde kerk van Holwert, ‘s middags om 15.00 uur. Opgave is niet nodig, iedereen is van harte welkom.

Er was contact met Jack Veerman die 35 jaar drummer geweest is van BZN. Volgende week 29 maart komt hij spelen in theater Sense met de “Cliff & The Shadows Tribute-Band”. Ze spelen hits die iedereen kent. Ook het Friese Volkslied zal door hen worden gezongen net zoals ze het vroeger ook deden met BZN. Met Mienskipper Atsje Lettinga was er een gesprek over de Dwaan sessie in Paviljoen Mem op 29 maart. Dwaan is een onderdeel van Arcadia en wil helpen om een idee concreet te maken. Onder begeleiding van een spelleider wordt er samengewerkt met anderen en word er geholpen in stappen om een project te
realiseren.

De Weekend Nieuwsshow is terug te luisteren op uitzending gemist, en volgende week zaterdag tussen 12.00 en 14.00 weer live op RTV NOF met nieuws en actualiteit uit de streek.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.