DOKKUM – In Kunst- en Cultuurcentrum De Groen in Dokkum is ‘Sedrana’ geopend, dit is een sociale huiskamer voor nieuwkomers en huidige inwoners. Hier kunnen mensen ontspannen, anderen ontmoeten en deelnemen aan activiteiten zoals taalspelletjes, workshops en tafelgesprekken.
Sedrana betekent ‘Onze Familie’, en die naam staat voor een plek waar nieuwkomers hun weg in de maatschappij kunnen vinden en zich thuis kunnen voelen. De huiskamer is er niet alleen voor mensen met een migratieachtergrond, maar juist ook voor alle inwoners van Dokkum en omstreken, zodat beide groepen met elkaar in contact komen en van elkaar kunnen leren.
Tekst loopt door onder de video
Thillie Bremer, projectleider van Sedrana, vertelt: “Twee jaar geleden zijn we Sedrana in Leeuwarden gestart. De gemeente Noardeast-Fryslân vroeg ons om te kijken hoe we dit ook in Dokkum vorm konden geven.”
Ook Gassan Zaoor, begeleider en bezoeker van Sedrana, ervaart de impact van de huiskamer: “Ik woon alleen, maar dankzij Sedrana in Leeuwarden heb ik veel vrienden gemaakt. Nu willen we datzelfde succes in Dokkum herhalen.”
Wethouder Liesbeth Vellinga legt uit wat het belang is van initiatieven zoals Sedrana: “Sa’n húskeamer draacht by oan ûnderlinge ferbûnens. Hjir is elkenien wolkom, wêrtroch’t wy mear begryp krije foar elkoars kultuer en ús nije buorlju harren echt ûnderdiel fan de mienskip fiele kinne.”
Sedrana is elke woensdag geopend van 12.00 tot 20.00 uur, er wordt dan ook een maaltijd gekookt en iedere liefhebber kan mee-eten.