VIDEO: Ronde van Vitaleer groot succes

za. 9 september · 21:372023 · 21:37 · Ate Wielstra

DOKKUM – Op zaterdagochtend om 9 uur werd het startsein gegeven voor de ronde van Vitaleer waarbij mensen een afstand van 500 meter of 3km konden zwemmen vanaf het hoofdpodium bij de admiraliteitsdagen.

RTV NOF | Ate Wielstra

DOKKUM – Op zaterdagochtend om 9 uur ging de ronde van Vitaleer van start. Deelnemers hadden de keuze om een afstand van 500 meter of 3 kilometer te zwemmen. Ze vertrokken vanaf het hoofdpodium bij de Admiraliteitsdagen.

Het plannen van een dergelijke tocht vereist veel voorbereiding: “wy binne in healjier lyn al begûn dit te organisearjen”, aldus Christiaan Visser van de organisatie.

Veiligheid

De zwemmers werden begeleid door mensen op boten en suppen. “Benammen by de tocht fan 3 km kinst op lêst wol stiif wurde en ophâlde moatte mei swimmen. Dan moat der wol in sûp by de minsken yn de buert wêze sadat se eventueel gau it wetter út holpen wurde kinne.”, vervolgde Visser. Ook al zijn de temperaturen aangenaam, het water kan nog steeds behoorlijk koud zijn en het gevaar van onderkoeling ligt op de loer. Dit lijkt echter mee te vallen omdat de meeste zwemmers een wetsuit dragen. “Ik hie it gleonhjit. Ik hie it swit oan ‘e binnenkant fan it pak op ‘e búk om it samar te sizzen.” , laat een zwemmer weten.

Winnaar

Officieel gaat het niet om een wedstrijd maar om een tocht voor het plezier. “Ek al giet it om rekreaasje, je meitsje der sels altyd wol in bytsje in wedstriid fan. It is dochs wol leuk om as earste de bel oan te tikjen.” vertelt de zwemmer die na 46 minuten als eerste finisht bij de tocht van 3km.

Voor herhaling vatbaar

Zowel de organisatie als de zwemmers zijn enthousiast over de tocht. “wy sille dit takom jier gewoan wer dwaan”, concludeert Visser.

 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.