VIDEO: Tanks en een raket in de regio, maar waarom?
RINSUMAGEAST – Hoewel de feestweek in veel dorpen voorbij is, zullen mensen die langs het Eeltsjemar kwamen wellicht een opblaastank op het strand hebben opgemerkt en zich afgevraagd hebben of er nog iets te vieren viel. Maar de tank staat daar om een andere reden.
Ook op andere locaties zijn doelen opgesteld. In Harlingen staan twee vergelijkbare objecten en in Eastermar een raket.
RINSUMAGEAST – Hoewel de feestweek in veel dorpen al ten einde is, kunnen voorbijgangers bij het Eeltsjemar zich hebben afgevraagd of er nog een feest gaande was toen ze een opblaastank op het strand zagen. Deze opvallende verschijning staat hier echter om een andere reden.
“De tank maakt deel uit van een militaire oefening boven Noordoost-Fryslân”, legt Pieter Bruinink uit, Inflatables Target Operator van Skyline Aviation. “Voor defensie plaatsen we nagebootste buitenlandse tanksystemen voor de vliegers van de luchtmachtbasis. “Dit keer gaat het om een kopie van een Russische SA19. “De vliegers moeten de tank opsporen met hun sensoren en kunnen eventueel een gesimuleerde aanval uitvoeren,” vervolgt Bruinink.
Ook op andere locaties zijn doelen opgesteld. In Harlingen staan twee vergelijkbare objecten en in Eastermar een raket. De tank bij het Eeltsjemar blijft tot en met woensdag staan, de oefeningen zullen tot dan ook door blijven gaan.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.