VIDEO: Teake en Geertje vieren platina huwelijk: “Wy kinne net sûnder inoar”
Teake (88) en Geertje (89) Feenstra – Van Lingen uit Kollumersweach zijn 70 jaar getrouwd. Hun liefde begon op de ijsbaan, waar Geertje Teake onverwachts een zoen gaf. Als jonge overburen sloeg de vonk al vroeg over.
Op 12 mei 1955 trouwden ze en bouwden samen hun huis, waar ze nog steeds wonen. Burgemeester Kramer kwam langs om het zeldzame jubileum te vieren: “70 jier is dochs wol bysûnder.”
KOLLUMERSWEACH – Een unieke mijlpaal voor Teake (88) en Geertje (89) Feenstra – Van Lingen: het echtpaar is maandag 70 jaar getrouwd. Burgemeester Johannes Kramer kwam persoonlijk langs om hen te feliciteren. “It komt net faak foar, faak is it 60 of 65, dan kom ik ek del, mar 70 jier is dochs wol bysûnder.”
De liefde tussen de twee begon op de ijsbaan in Kollumersweach. Onder de klanken van de Koekoekswals reden ze samen rondjes. “We hiene in praatsje mei-inoar en doe soene we ôfskied fan elkoar nimme en ynienen pakt se my de hannen om’e hals en joech se my in tút,” vertelt Teake. “Ik haw noch nea sa’n moaie jûn hân.”
Tekst loopt door onder de video
Maar de eerste vonk sloeg al eerder over, toen ze als jonge pubers overburen werden. Toch liet Geertje hem eerst een beetje wachten. Lachend zegt ze: “Ik hie doe noch wol in pear skarreltsjes, mar ik tink: dat moat mar út, dan moat ik dizze mar besykje.”
Op 12 mei 1955 stapten ze in het huwelijksbootje. Eerst woonden ze bij de ouders van Teake, later bouwden ze met hulp van een timmerman een huis in het dorp, waar ze nog steeds wonen.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.