VIDEO: Jildau van der Meulen nieuwe kinderburgemeester Achtkarspelen: “Echt net ferwachte”

wo. 3 juli · 17:362024 · 17:36 · Isa Visser

BUITENPOST – Jildau van der Meulen (10) uit Twijzel is de nieuwe kinderburgemeester van de Gemeente Achtkarspelen. Woensdagmiddag werd er een verkiezing gehouden en mochten elf basisschoolleerlingen van verschillende scholen uit de gemeente Achtkarspelen een speech houden om de jury te overtuigen. De jury, bestaande uit Burgemeester Oebele Brouwer, Raadslid Tjitske Veenstra, communicatiemedewerker Hilly Kloosterman en kinderburgemeester Thea Lien Bosma kozen uiteindelijk dus voor Jildau.

Binne-Louw Katsma

BUITENPOST – Jildau van der Meulen (10) uit Twijzel is de nieuwe kinderburgemeester van de gemeente Achtkarspelen. Woensdagmiddag werd er een verkiezing gehouden en mochten elf basisschoolleerlingen van verschillende scholen uit de gemeente Achtkarspelen een speech houden om de jury te overtuigen.

De jury, bestaande uit burgemeester Oebele Brouwer, raadslid Tjitske Veenstra, communicatiemedewerker Hilly Kloosterman en de afscheid nemende kinderburgemeester Thea Lien Bosma kozen uiteindelijk dus voor Jildau.

Ze is verrast, en kijkt uit naar haar periode als kinderburgemeester: “Ik bin sa bliid. Der wiene sa ’n soad goede plannen, dus ik hie echt net ferwachte dat ik it wurden wie.”

“Hja hawwe allegearre har sterke kanten”

Het is voor de jury elk jaar weer lastig, maar er zijn wel bepaalde punten waar ze vooral opletten: “It is lestich en dêrom ha we ek bepaalde punten dêr ’t we op lette. Sa is de hâlding wichtich, mar ek hoe dúdlik se prate, orginaliteit en oft se wol tiid foar dizze funksje hawwe”, legt raadslid en jurylid Tjitske Veenstra uit.

Van de 30 aanmeldingen mochten elf kinderen in het gemeentehuis in Buitenpost deelnemen aan de verkiezing tot nieuwe kinderburgemeester. En, dat bracht veel leuke ideeën met zich mee: “Ik ha it idee ‘een koekje voor een boekje’. Bern kinne dan koekjes bakke en dizze ferkeapje en mei it jild keapje we boeken. Sadat elkenien lêze kin”, vertelt Berber Marije. 

Ook sport vinden de kandidaten belangrijk: “Ik wil mij graag inzetten voor sport. Kinderen moeten meer bewegen en dat wil ik doen door middel van een pannakooi, zodat kinderen sneller naar buiten gaan en de iPad laten liggen”, legt Danyl uit.

Uitdaging

Jildau kijkt uit naar alle momenten die gaan komen: “Ik sjoch út nei alle dingen dy ’t ik dwaan sil. Sa mei ik mei nei bygelyks de deadebetinking, dat fyn ik hiel moai om te dwaan.”

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Binne-Louw Katsma