Vierde T&T-scholenchallenge in Noordoost-Friesland
KOLLUM – De vierde T&T-scholenchallenge in de regio Noordoost-Friesland was een groot succes. De leerlingen presenteerden ‘super mooie ideeën’ en soms zelfs creatieve en verrassende oplossingen. ,,Het is geweldig wat er allemaal is gemaakt. Soms zijn de ideeën echt buiten de gebaande paden gedacht,” aldus een van de organisatoren.
KOLLUM – De vierde T&T-scholenchallenge in de regio Noordoost-Friesland was een groot succes. De leerlingen presenteerden ‘super mooie ideeën’ en soms zelfs creatieve en verrassende oplossingen. ,,Het is geweldig wat er allemaal is gemaakt. Soms zijn de ideeën echt buiten de gebaande paden gedacht,” aldus een van de organisatoren.
Op woensdagmiddag 19 maart presenteerden zo’n 270 leerlingen uit de regio hun projecten in de theaterzaal van De Colle in Campus Kollum. De leerlingen van de vmbo-tl en mavo uit Dokkum, Kollum, Buitenpost en Grijpskerk werkten de afgelopen maanden aan opdrachten van zeven bedrijven en organisaties uit de regio. De opdrachten kwamen van bedrijven zoals HZPC in Mitselwier, RegioMarketing Toerisme, NNRD (Drachten) en Wetterskip Fryslân.
T&T staat voor Technologie & Toepassing, een nieuw vak waarbij leerlingen leren werken aan praktijkgerichte projecten. Bij de kick-off in december gingen de leerlingen op bezoek bij de bedrijven. Hier kregen ze uitleg over de opdrachten en werkten ze samen met de bedrijven aan ideeën en oplossingen. Het doel van T&T is om jongeren te enthousiasmeren voor techniek en technologie. Het platform Onderwijs in Bedrijf zorgt ervoor dat scholen en bedrijven elkaar kunnen vinden. Bij de challenge hielp Onderwijs in Bedrijf ook de verbinding te maken.
Jorrit Dijk, coördinator van de T&T-challenge, was enthousiast over de presentaties. ,,Dit is de plek waar leerlingen en bedrijven samenkomen, en waar innovatieve oplossingen voor echte problemen worden gepresenteerd. Het was duidelijk te merken dat de leerlingen zenuwachtig waren en er onderlinge competitie was. Maar hun presentaties waren sterk, goed voorbereid en vol overtuiging.” Hoewel de focus lag op het proces — zoals samenwerken, omgaan met tegenslagen en leren van fouten — was het resultaat van de projecten indrukwekkend. ,,Niet ieder eindproduct was perfect, maar iedereen heeft enorme stappen gezet in hun ontwikkeling,” zei Dijk.
De T&T-challenge is sinds de eerste editie flink gegroeid. Waar in het begin slechts enkele tientallen leerlingen deelnamen, zijn er dit jaar maar liefst 270 leerlingen bij betrokken. Bedrijven zijn zeer tevreden over het project. ,,Door deze samenwerking zien leerlingen waarvoor ze iets doen, en dat zorgt voor motivatie. Voor bedrijven is dit ook goed omdat ze zichtbaar worden,” zegt een van de ondernemers.
Ook de leerlingen zelf vonden de challenge leuk en leerzaam. ,,Het is fijn om iets te bouwen en creatief bezig te zijn. Dit is veel leuker dan in de boeken zitten,” gaven de scholieren aan. De winnende groep was trots op hun werk en had een compliment voor de organisatie. ,,Het is goed geregeld en goed verzorgd.” Alle winnaars ontvingen per persoon een cadeaubon. De bedrijven en organisaties kijken ook positief terug op de T&T-challenge. ,,We hebben veel mooie ideeën gezien en doen volgend jaar graag weer mee,” aldus een van de deelnemende bedrijven.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.