VIOD – RVVH: spektakel zonder doelpunten
Het was Driezumer Johannes Galenus baron van Sytzama, oprichter van het gelijknamig Huzarenregiment, die 200 jaar geleden over zijn manschappen bij de Slag van Waterloo schreef: Zij zagen er uit als apen, maar vochten als leeuwen.
Het was Driezumer Johannes Galenus baron van Sytzama, oprichter van het gelijknamig Huzarenregiment, die 200 jaar geleden over zijn manschappen bij de Slag van Waterloo schreef: ‘Zij zagen er uit als apen, maar vochten als leeuwen’. Een vergelijking van de speelsters van VIOD VR1 met apen is niet op zijn plaats. Integendeel ze zijn om door een ringetje te halen. Maar in de thuiswedstrijd tegen RVVH vochten zij wel als leeuwen. Een verademing ten opzichte van het echec een week eerder tegen Ter Leede. Het duidelijke bewijs dat een wedstrijd zonder doelpunten ook van de eerste tot de laatste minuut kan boeien, werd afgelopen zaterdag maar weer eens geleverd. Het dubbeltje vertikte om naar een bepaalde kant te vallen en daarom eindigde het enerverend duel, met twee rode kaarten, zoals het begon: 0-0.
Ondanks een licht overwicht was de eerste kans van de wedstrijd voor RVVH. Een afstandsschot van Kirsten van den Berg stuitte via de lat het veld weer in. De rebound leek een makkelijke prooi voor Cherraine Breinburg, maar keepster Joukje van der Meer verwerkte de kopbal fraai tot corner. In de twintigste minuut stond de wedstrijd op zijn kop. Door balverlies van Grytsje Jongsma werd Manuela Grootenboer de diepte ingestuurd. Maar ook keepster Joukje van der Meer ging vol voor de bal. Een frontale botsing kon niet uitblijven. Hoewel Van der Meer een fractie van een seconde eerder bij de bal was dan Grooteboer gaf scheidsrechter Zwart de goalie van VIOD direct rood. Ook Grootenboer moest door een blessure het veld verlaten. Sanne Huizing zette daarna de sprint van haar leven in door Anna Reitsma, keepster van VIOD VR2, onder de douche weg te rukken. In de tussentijd had Nikki de Roest de vrije trap genomen. De 15-jarige Femke Mulder, voor de duvel niet benauwd, kreeg halsoverkop het keepershirt aangetrokken en ranselde de bal uit het doel. Na de rode kaart schakelde VIOD een extra tandje erbij. Grytsje Jongsma werd op weg naar het vijandelijk doel hard door Leonie Dickhoff onderuit gehaald waarna een gele kaart volgde. De prima vrije trap van Elissa Halbesma werd uitstekend door keepster Tessa van Ameijde onschadelijk gemaakt. Een afstandsschot van Nikkie de Roest ging even later rakelings naast en ook Grytsje Jongsma was na een solo dichtbij een doelpunt.
Ondanks een numerieke minderheid deed VIOD niets onder voor het team uit Ridderkerk. Een schot van Grytsje Jongsma ging net naast de paal. RVVH was ook een keer dichtbij de openingstreffer, maar Cherraine Breinburg schoot de bal een metertje naast het doel. Leonie Dickhoff kon twintig minuten voor het einde ook voortijdig douchen (2x geel). Zij trok Grytsje Jongsma, op weg naar het strafschopgebied, naar beneden. Een domme overtreding omdat er nog rugdekking was. Opmerkelijk was, nu het aantal speelsters weer in evenwicht was, dat VIOD meer terugdrong op eigen helft. Maar de Driezumer middenvelders hadden hun longen daarvoor uit het lijf gelopen. Elissa Halbesma was op en werd door Sanne Huizing uit haar lijden verlost. Niemand nam het Femke Mulder, die nog nooit zo diep is gegaan, kwalijk dat de precisie in haar corners en passes ontbrak. Zelfs de ogenschijnlijk onvermoeibare Grytsje Jongsma snakte naar lucht. De grootste kans van de wedstrijd kreeg Nynke Hooghiemster. Haar kopbal vanaf twee meter van het doel had meer verdiend. Maar gescoord zou er niet meer worden. Dat VIOD keepster Anna Reitsma niet veel in actie hoefde te komen, was vooral dankzij het centrale duo Alie Veenstra en Diny Bouius. Rapporteur Bart Meirink beoordeelde hun optreden terecht met respectievelijk een 7,5 en een 8. De derde thuiswedstrijd op rij is volgende week tegen nummer drie Odysseus uit Utrecht. De verschillen in de subtop zijn klein. Door een overwinning doet VIOD weer volop mee om de plekken drie en vier. De wedstrijdsponsor was dit keer Daad Planschade Advies uit Damwâld.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.