Visbeek hoopt op snelle terugkeer van Freya: “It is ferrekte spitich”

ma. 29 december · 17:482025 · 17:48 · Sjoerd Gjalt De Vries

BLIJE – “It is ferrekte spitich, wy hoopje dat er wer werom komt”. Met die woorden spreekt Gerben Visbeek uit Blije zijn teleurstelling uit over de verdwijning van het standbeeld van het reddingspaard Freya. Hij doet een oproep aan de dader(s) om het beeld zonder schade terug te brengen.

Sjoerd Gjalt de Vries

Speelgoedpaardje in de brievenbus

Op Tweede Kerstdag ontdekte Visbeek dat het beeld van Freya, dat in een weiland aan de Krimpenwei in Blije stond, verdwenen was. Kort daarna kreeg RTV NOF een anonieme tip dat er zondag iets in de brievenbus van Visbeek lag. Daarin vond hij een speelgoedpaardje met een briefje waarop stond: ‘Sorry foar it ongemak, set disse d’r mar foar yn it plak’. Visbeek noemt het ‘flauwekul’.

Tekst loopt door onder de video

 

Vermoeden van nieuwjaarsstunt

De eigenaar vermoedt dat de diefstal een nieuwjaarsstunt is. “Ik seach even troch it rútsje boppe en doe tocht ik: ferrek, Freya is fuort. Dat kin gewoan net,” aldus Visbeek. Hij zegt dat het beeld een vaste plek heeft en hoopt dat het snel weer opduikt. Op dit moment is er nog geen spoor van het beeld en is niet bekend wie er achter de verdwijning zit. Visbeek heeft inmiddels aangifte gedaan van diefstal.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Sjoerd Gjalt de Vries