Vrijgekomen asbest na brand Dokkum opgeruimd

do. 10 januari · 00:002008 · 00:00 · Archief RTV NOF

Donderdag is begonnen met het verwijderen van asbestdeeltjes. De asbest kwam woensdagmorgen vrij bij de brand in meubelstoffeerderdij en Parketcentrum W. Van Ginkel.

Donderdag is gespecialiseerd bedrijf A.S.P. uit Grijpskerk begonnen met het verwijderen van  asbestdeeltjes. De asbest (witte brokken) kwam woensdagmorgen vrij bij de brand in meubelstoffeerderdij en Parketcentrum W. Van Ginkel. De plekken waar de kankerverwekkende deeltjes terecht zijn gekomen is afgezet met linten en hekken.


Doordat de wind uit het zuiden kwam zijn er ook bij het bedrijf Enna Aerosols stukjes asbest terechtgekomen. De asbest is afkomstig van de dakplaten die op de garage/berging lagen. De technische recherche van de politie Fryslân heeft woensdagmorgen een onderzoek ingesteld naar de toedracht van de brand, die voor veel schade zorgde bij de meubelstoffeerderij.


Op foto 2 zijn de asbestdelen goed te zien. Dit zijn alle witte stukken die op de zwarte grond liggen.


© Foto’s: Radio Noordoost Friesland

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.