Vuelta 2015 niet door Dokkum

di. 21 mei · 00:002013 · 00:00 · Archief RTV NOF

De Vuelta, de Ronde van Spanje voor prof-wielrenners, komt in 2015 niet naar Fryslân. Dat hebben de provincie en de deelnemende gemeenten, waaronder Dongeradeel, dinsdagavond te horen gekregen.

De Vuelta, de Ronde van Spanje voor prof-wielrenners, komt in 2015 niet naar Fryslân. Dat hebben de provincie en de deelnemende gemeenten, waaronder Dongeradeel, dinsdagavond te horen gekregen. Er zou een etappe worden gereden langs alle elf steden in de provincie, dus ook langs Dokkum. De nieuwe aandeelhouder, het Franse ASO, is de oorzaak van het afblazen. De organisatie trekt een streep door de ritten in Nederland.

Naast de etappe in Fryslân stonden er nog vier Vuelta-ritten door Nederland op het schema, maar ook deze worden voorlopig geschrapt. De komst van de Vuelta zou Fryslân en de gemeenten met elkaar ruim 850.000 euro kosten. De provincie zou 300.000 euro voor haar rekening moeten nemen. De gemeenten Leeuwarden, Súdwest-Fryslân en Dongeradeel ondertekenden recent nog een intentie-overeenkomst voor de komst van het evenement. 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.