VV Ternaard overtuigend langs VVT

Vandaag · 08:00 · Bote Sape Schoorstra

TERNAARD – Op sportpark De Bourfinne ontving VV Ternaard zaterdagmiddag VVT uit Twijzelerheide. De bezoekers uit de Wâlden konden direct kennismaken met het typische herfstweer in Ternaard. Met het voetbalveld op korte afstand van de Waddenzee speelt de wind vaak een belangrijke rol, maar deze middag was het vooral VV Ternaard dat de wedstrijd bepaalde.

 

RTV NOF | Bote Sape Schoorstra

Vooraf stonden de rood-witten uit Ternaard als nummer 10 op de ranglijst tegenover nummer 8 VVT in de vijfde klasse C. Dat een klassering op de ranglijst weinig zegt over wat er op het veld gebeurt, bleek deze middag eens te meer. Ternaard was oppermachtig en boekte een overtuigende 7-1 overwinning.

In het eerste kwartier zocht Ternaard nadrukkelijk de aanval, al werd het spel van beide ploegen daarna wat slordiger. Toch kwam de thuisploeg halverwege de eerste helft verdiend op voorsprong. Na een fraaie pass wist Alex van der Weg zijn directe tegenstander af te schudden en beheerst de 1-0 binnen te schieten.

Even later volgde een vervelend moment voor dezelfde speler. Kort na de aftrap van VVT kreeg Alex opnieuw de bal in een veelbelovende aanval. Een te late ingreep van een verdediger voorkwam een nieuwe doorbraak, maar daarbij raakte Alex ook geblesseerd. Na een behandeling op het veld moest hij uiteindelijk ondersteund naar de kleedkamer worden gebracht. Het is afwachten wat het verloop van herstel zal zijn. Voor Alex kwam Martinus Hannema in het veld.

Ternaard liet zich echter niet uit het veld slaan en verdubbelde de voorsprong via Wesley Plooy, die met een fraai afstandsschot de bal over doelman Zuidema schoot en kansloos liet: 2-0.

Direct na rust drukte Ternaard het gaspedaal verder in. Binnen een minuut na de hervatting zorgde Germer van der Weg voor de 3-0. Daarna bleef de thuisploeg domineren. Jan Pieter Prins maakte binnen twee de 4-0 en vergrootte de marge.

VVT deed via Patrick Wagter nog iets terug en bracht de stand op 4-1, maar van een comeback was geen sprake. Door Ternaard werden er nog enkele wissels doorgevoerd, Keije van der Kooij kwam voor Klaas Pieter Akkerman in het veld en Marco Veenstra kwam voor Oane Rienks Sijens. Hiermee werd de verdediging van Ternaard wat rust gegeven voor de komende wedstrijden. Ternaard bleef de bovenliggende partij en liep via opnieuw Wesley Plooy en tweemaal Jan Pieter Prins uit naar een ruime 7-1 eindstand.

Met deze klinkende overwinning pakt VV Ternaard drie verdiende punten en stijgt het een plaats op de ranglijst. Een mooie middag voor dit jonge team van de rood-witten wat gevierd werd met een Oktoberfeest in de kantine. Hopelijk kan Ternaard volgende week uit tegen de nr. 4 van het klassement en buurteam Vv Holwert ook weer een vuist maken.

 

 

 

 

 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

RTV NOF | Bote Sape Schoorstra