Werkzaamheden aan de nieuwe brug Beintemawei Wâlddyk
Er wordt druk gewerkt aan de nieuwe brug aan de Beintemawei Wâlddyk Oudwoude. De weg is afgesloten voor verkeer, voor de fietsers is er een fietsbrug aangelegd.
Er wordt druk gewerkt aan de nieuwe brug aan de Beintemawei Wâlddyk Oudwoude. De weg is afgesloten voor verkeer, voor de fietsers is er een fietsbrug aangelegd.
Uit onderzoeken is gebleken dat de brug geen restlevensduur meer heeft en vervangen dient te worden. De huidige brug in Aldwâldmersyl is afgeschreven. Tijdens een bijeenkomst is het idee ontstaan om de huidige brug te vervangen door een tweedehands brug. Deze werd kosteloos beschikbaar gesteld door de provincie Fryslân. In dit project zal gedeelte van een oude brug uit buurtschap Ritsumasyl worden gebruikt om de brug aan de Wâlddyk in Oudwoude te vervangen.
Het idee om een oude brug te hergebruiken is ontstaan uit een innovatieve samenwerking tussen de overheid, het onderwijs en het bedrijfsleven. Bij het project zijn, naast DDFK Gemeenten, ook NHL Stenden, FARSK, Koninklijke Oosterhof Holman, Lievense Ingenieurs en OHPEN Ingenieurs betrokken.
Het werk wordt uitgevoerd door Koninklijke Oosterhof Holman te Grijpskerk. In opdracht van de gemeente NoardEast Fryslân. De brug is afgesloten t/m 25 april.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.