Werkzaamheden Tsjerkestrjitte in De Westereen starten na de bouwvak
DE WESTEREEN – Na de herinrichting van de Ferlinge Stasjonsstrjitte is binnenkort ook de Tsjerkestrjitte in De Westereen aan de beurt. Deze straat wordt ook als een 30-km weg ingericht.
DE WESTEREEN – Na de herinrichting van de Ferlinge Stasjonsstrjitte is binnenkort ook de Tsjerkestrjitte in De Westereen aan de beurt. Deze straat wordt ook als een 30-km weg ingericht.
De werkzaamheden starten na de bouwvakantie (in verschillende fasen). 1 juli 2022 is de herinrichting helemaal klaar. “Het wegdek van de Tsjerkestrjitte is dringend aan groot onderhoud toe. Ook wordt er vaak te snel gereden en wordt de weg zwaar belast door vrachtwagens. Hoog tijd om ook deze straat aan te pakken” zegt wethouder Kees Wielstra. “Samen met een werkgroep vanuit de buurt en het Doarpsbelang is er een ontwerp gemaakt. Door de weg anders in te richten wordt het voor het verkeer duidelijker wat de maximale snelheid is en wie er voorrang heeft.”
Maatregelen
- Ter hoogte van aansluitende wegen worden drempelplateau’s gemaakt die het verkeer moeten afremmen;
- Alle verkeer wat van rechts komt heeft voortaan voorrang;
- Er worden een aantal versmallingen (met groenaanleg) gemaakt om het doorgaande verkeer af te remmen;
- De weg wordt iets smaller gemaakt, wederom om de snelheid van het verkeer af te remmen;
- De bus verdwijnt uit de straat en ook het vrachtverkeer (uitgezonderd bestemmingsverkeer) moet voortaan via de oostelijke rondweg rijden.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.