Winterfair: ‘Winter op de Heide’ brengt nostalgie tot leven in De Spitkeet
HARKEMA – In het weekend van 12 tot en met 14 december verandert openluchtmuseum De Spitkeet in Harkema in een sfeervol winterdorp. Tijdens de winterfair ‘Winter op de Heide’ beleef je hoe de mensen vroeger de winter doorkwamen. Met geuren van erwtensoep, oliebollen en warme drankjes, historische aankleding en veel activiteiten is er voor jong en oud van alles te ontdekken.
Vrijwilligers in historische kleding gaven vrijdag al een inkijkje in het leven tussen 1850 en 1950. In de oude huisjes zijn ambachten te zien en worden verhalen verteld over het winterleven op de heide. Ook zijn er exposities, zoals een verzameling oude kinderwagens en nostalgische kerstkaarten. In het winkeltje van het Jelle Dam Huis zijn streekproducten en handwerkspullen te koop.
Activiteiten voor iedereen
Voor kinderen is er elke dag iets te doen. Ze kunnen pindapopjes maken en op zondag knutselen in de Mallemolen. Die dag is ook de Kerstman aanwezig in een authentieke arrenslee. Bezoekers kunnen meedoen aan de actie ‘Warme Groet’ door een kaartje te sturen aan dierbaren én zo een goed doel te steunen.
Wat is wanneer?
Zaterdag 13 december (10:00 – 18:00): de erfgoedvariant “Tussen Spit en Schat”, waar bezoekers hun spullen kunnen laten taxeren en de verhalen erachter ontdekken, met deskundige begeleiding van Jan Potijk. De Fries Museum bus brengt een deel van de collectie dichterbij. Alle vaste activiteiten blijven natuurlijk beschikbaar en overal op het terrein is iets te beleven in de huisjes.
Zondag 14 december (13:00 – 18:00): kinderen kunnen zich uitleven in de creatieve Mallemolen, pindapopjes maken in het Jelle Dam Huis en luisteren naar winterverhalen. Ook op deze dag is overal in de huisjes iets nieuws te ontdekken en zijn lekkernijen zoals erwtensoep beschikbaar.
Toegang: 2,50 euro | Donateurs gratis
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.