WTOC wint verdiend van Oostergo

zo. 2 maart · 13:14 · Jantsje Wiersma

ALDWALD – Zaterdagmiddag werd onder goede weersomstandigheden afgetrapt voor de wedstrijd WTOC – Oostergo. Op papier een niet al te moeilijke tegenstander voor WTOC. Maar door het feit dat we hier over een derby kunnen spreken, was de uitkomst van deze wedstrijd ongewis.

Jantsje Wiersma

ALDWALD – Zaterdagmiddag werd onder goede weersomstandigheden afgetrapt voor de wedstrijd WTOC – Oostergo. Op papier een niet al te moeilijke tegenstander voor WTOC. Maar door het feit dat we hier over een derby kunnen spreken, was de uitkomst van deze wedstrijd ongewis.

Oostergo maakt een moeizaam seizoen door. Het team uit Ee wordt geplaagd door blessures en bevindt zich dus ook in de onderste regionen van de competitie. WTOC daarentegen begint te draaien. Afgezien van de 4-0 verliespartij tegen Ouwe Syl werden in de laatste 4 wedstrijden 9 punten behaald. In Ie werd de eerste wedstrijd van dit seizoen met 2-5 gewonnen door WTOC. Voor de return in Aldwâld was het WTOC die voor onderschatting moest waken.

Om stipt 14.30 floot arbiter Jacob Broersma af voor de wedstrijd. WTOC begon voortvarend en probeerde het spel te maken. In het eerste kwartier waren er een handvol halve kansen voor WTOC die de druk er goed ophield. In de 15e minuut was het dan ook raak voor de mannen uit Aldwâld.  Na een goede combinatie tussen Jelmer Castelein en Sybren Bosma kreeg Jaap de Bruin een niet-makkelijke kans die hij knap in de linkerbovenhoek inschoot.

Na de 1-0 slopen er slordigheden in het spel van WTOC. Het lukte Oostergo steeds beter om er uit te komen. Keeper Geoffrie Hoiting moest een paar keer handelend optreden. Ook een afgeketst schot van Oostergo belandde nog boven op de lat. Illustrerend voor het spel van WTOC deze fase was dat er een foute pass in de verdediging aan vooraf ging. Na deze waarschuwing van Oostergo pakte WTOC de draad weer op. Na een goede aanval via Jelmer Castelein en Nyckele Smeding schoof Sybren Bosma de bal net naast. Er volgden hierna nog enkele goede kansen voor WTOC. Helaas werden deze niet benut. Dan treedt meestal de aloude voetbalwet op, wanneer je zelf niet scoort dan doet de tegenstander het wel. En dat gebeurde ook. Een hoge bal werd door Jelmer Castelein verkeerd ingeschat en Halbe Mossel van Oostergo profiteerde door de bal over een uitglijdende Hoiting heen te lobben. Deze goal kwam uit de lucht vallen en WTOC was even uit zijn doen. Oostergo, gesterkt door de gelijkmaker probeerde hier  gebruik van te maken en voerde de druk op. Dit resulteerde nog in twee goede kansen vlak voor rust. Keeper Hoiting voorkwam erger met twee prima reddingen.

In de rust werden een paar harde noten gekraakt in de kleedkamer van WTOC want in de tweede helft ging de equipe van Tiede Auke Dijkstra voluit. De kansen stapelden zich op maar de bal wilde er maar niet in.  In de 58e minuut was het echter raak voor WTOC. Na een mooie aanval over meerdere schijven lukte het Roel Nicolai om zijn man te passeren en bediende daarna Jaap de Bruin met een mooie voorzet. De spits van WTOC wist wel raad met deze kans en rondde beheerst af. Nog geen minuut later combineerde WTOC naar de 3-1. Nyckele Smeding was diegene die uiteindelijk de voorzet gaf en Sybren Bosma rommelde de bal in de goal. Geen fraaie treffer maar wel een uitstekende aanval. WTOC had de smaak te pakken en combineerde heel aardig op het middenveld. Maar ook vanuit de verdediging kwam steeds een gevaarlijke crosspass van Berend Jan Prins die zo de buitenspelers van WTOC bediende. Kansen waren er genoeg maar helaas verviel WTOC weer in de fout die ze voor rust ook maakten door niet te scoren. In de 72e minuut kwam uit een corner een ouderwetse scrimmage waar Nyckele Smeding het meest attent was en de bal binnentikte. WTOC was heer en meester gedurende de rest van de wedstrijd. Smetje was de 4-2 voor Oostergo waar de nodige fouten van WTOC aan voorafgingen. Al met al een verdiende overwinning voor het team van Tiede Auke Dijkstra die in de komende drie wedstrijden een kans krijgt om de tweede plek van de competitie te bemachtigen.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Jantsje Wiersma