Zangavond in Damwâld met het Kamper Mannenkoor D.E.V en Noortje van Middelkoop
DAMWALD – Enerverend, uitbundig, een Baken van Rust, Licht en Hoop. Evangeliseren houdt vooral in, de Goede Boodschap brengen!! In deze tijd is dat niet alleen goed maar zelfs onmisbaar. Dirigent Gerwin van der Plaats maakte al bij de eerste liederen die zij zongen duidelijk, dat deze wereld smacht naar hoop, liefde, verlossing en rust.
DAMWALD – Enerverend, uitbundig, een Baken van Rust, Licht en Hoop. Evangeliseren houdt vooral in, de Goede Boodschap brengen!! In deze tijd is dat niet alleen goed maar zelfs onmisbaar. Dirigent Gerwin van der Plaats maakte al bij de eerste liederen die zij zongen duidelijk, dat deze wereld smacht naar hoop, liefde, verlossing en rust.
Het ’s ochtends wakker worden met als eerste gedachte “wat zou er vandaag weer aan de hand zijn, welke nieuwe brandhaarden en onrust zijn er nu weer ontstaan en bijgekomen”, die geeft aan dat er heel veel naars aan de hand is in deze wereld. Oorlogen, mensen in de verdrukking, honger, vluchten, moord en doodslag, land willen inpikken, elkaar het licht in de ogen niet gunnen of het recht op een eigen mening en ga zo maar door….
Maar dan is er onze Heer en God, die redt uit ALLE nood. Dat was de boodschap die doorklonk bij de vele liederen die werden gezongen door koor en samenzang. Het was mooi dat de dirigent steeds uitleg gaf bij hun liederen en dat deed ook Noortje van Middelkoop o.a. met haar solo’s Hoe groot zijt Gij en The Rising Eagle. Bij de laatste wees ze op de moeilijkheden die we allemaal hebben en dat we daar dankzij onze God bovenuit kunnen en mogen stijgen, als een adelaar die eenmaal in de lucht kan vertrouwen op de wind en thermieken en alles los kan laten en rustig drijven. Psalm 42, met verzen 1 en 4 door het koor en vers 5 in samenzang, is een geweldige boodschap en belofte: maar de HEER zal uitkomst geven, werd met volle overgave gezongen.
Het gaat te ver om bij alle koorliederen stil te staan, allemaal met de blijde boodschap en het vertrouwen dat we mogen hebben in onze Heer en God. Ik noem Volle verzeek’ring, Nooit meer nacht en Rock a my soul. Vele zijn eeuwen geleden onder moeilijke omstandigheden ontstaan en werden gezongen door slaven als enige manier om zich te uiten. Ook de samenzang, met bijv. Trouwe Vader, Dierbre Heiland mijn Verlosser, Leid mij Heer, Vaste rots en Al de weg leidt mij mijn Heiland, geeft duidelijk aan bij wie we moeten zijn, op wie wij mogen hopen en onze verwachting moeten richten.
De goede boodschap werd deze avond prachtig, uitbundig en kwalitatief hoogstaand gebracht. Niet alleen door Noortje (indrukwekkend op panfluit en accordeon!) en Gerwin, maar ook door de organist Harry van Leeuwen, het koor met daarbij regelmatig een nog jonge solozanger! Allen zeer gedreven en kundig. Dominee Elverdink had de uitdaging om al dit moois te presenteren en te leiden. En dat deed hij op fijne wijze, soms illustratief (met een krukje waarop wij God niet horen te plaatsen maar Hem juist moeten verhogen) of door een stukje solozang, uitleg van een lied of interactie met het koor en de aanwezigen. Ons inmiddels zeer trouwe publiek was weer massaal opgekomen, de kerk was vol! Net als bij eerder optredens kon iedereen genieten van mooie zang, muziek en vooral enthousiast meezingen.
De titel van deze terugblik spreekt ook van een baken van Rust. Wij mochten zingen en uitbundig vieren van DE Boodschap: onze zielen mogen rust vinden bij onze Heer en God. Hij die alles leidt, zo ook deze avond. Alleen met en door Hem kan die slagen.
Samen met onze trouwe en gewaardeerde vrijwilligers hopen wij u weer te zien zaterdag 18 okt. 2025 bij het optreden van Looft Den Heer Notter o.l.v. Jan Quintus Zwart.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.