NOORDOOST-FRYSLÂN – In de komende weken zijn er meerdere momenten waarop het gebruikelijk is om de vlag uit te hangen. Zo wordt Koningsdag dit jaar gevierd op zaterdag 26 april, omdat de eigenlijke datum, 27 april, op een zondag valt. Sinds 1980 wordt Koningsdag nooit op zondag gevierd, uit respect voor de religieuze rustdag.
Op Koningsdag wordt de Nederlandse vlag met oranje wimpel gehesen van zonsopkomst (rond 06.20 uur) tot zonsondergang (rond 20.50 uur). Op zondag 27 april wordt niet gevlagd.
Op zondag 4 mei herdenkt Nederland de oorlogsslachtoffers. Particulieren en overheidsgebouwen worden opgeroepen om de vlag halfstok te hangen, bij voorkeur vanaf 18.00 uur tot zonsondergang (ongeveer 21.15 uur). Ook regionale en gemeentelijke vlaggen mogen op deze dag halfstok.
Bevrijdingsdag, maandag 5 mei, is geen officiële vlaginstructiedag, maar het gebruik van de vlag wordt aangemoedigd. De vlag mag in top hangen van zonsopkomst (circa 06.10 uur) tot zonsondergang (circa 20.55 uur). Ook een combinatie met de Friese vlag is mogelijk.
Hoewel er voor particulieren geen wettelijke regels gelden, zijn er wel richtlijnen. Zo mag de vlag niet de grond raken of het verkeer hinderen. Vlaggen tussen zonsondergang en zonsopkomst wordt afgeraden, tenzij de vlag goed verlicht is. Vlaggen bij persoonlijke mijlpalen, zoals een diploma of bruiloft, mag altijd.