Zwaagwesteinde komt opnieuw niet tot winst

zo. 8 december · 13:122013 · 13:12 · Archief RTV NOF

Zwaagwesteinde heeft voor de derde wedstrijd op rij niet kunnen winnen. Tegen RWF kwam men in een matige wedstrijd niet verder dan 1-1.

Erik Visser

 Zwaagwesteinde heeft voor de derde wedstrijd op rij niet kunnen winnen. Tegen RWF kwam men in een matige wedstrijd niet verder dan 1-1. Voorafgaand aan de wedstrijd werd de F1 van Zwaagwesteinde gehuldigd. De jongens mochten mee in de line-up en kregen een welverdiende medaille voor het behalen van het ongeslagen kampioenschap.

Misschien had dit de thuisploeg geïnspireerd want de eerste 10 minuten opende men aardig. Verder dan een schot ruim over van Wymer de Vries kwam men echter niet. Na een  verdedigingsfout kreeg RWF na een kwartier spelen middels Hans Kroes een aardige kans, maar hij schoot voorlangs. En na 23 minuten volgde een enorme kans voor de gasten, toen Wieger Baron na een inschattingsfout van Jesse Rozendal alleen op doelman Johan Jan Kleefstra af mocht gaan, maar de doelman redde uitstekend. Inmiddels was het niveau van de wedstrijd gedaald tot dat van het weer: slecht. Na 39 minuten kregen de gasten een nieuwe kans. Na opnieuw matig verdedigen aan Westereender kant kreeg Wieger Baron zijn tweede kans, maar hij schoot recht op doelman Kleefstra. Vlak voor rust kon Zwaagwesteinde pas voor het eerst gevaarlijk worden. Na goed doorzetten van Piet Dijkstra kwam Sven Rozendal in kansrijke positie, maar zijn schot miste de juiste richting.

Na rust kwam Zwaagwesteinde beter voor de dag. Het zette de gasten vast op eigen helft. Veel kansen leverde het niet weliswaar niet op. Na 55 minuten kwam Piet Dijkstra uit een vrije trap van Wytze Pilat een teenlengte te kort om te kunnen scoren. Na 63 minuten was het wel raak. Uit een corner van Wytze Pilat toucheerde Sven Rozendal bij de eerste paal de bal, waarna de bij de tweede paal staande Jan Jongsma de bal in eigen doel werkte: 1-0 De voorsprong deed de thuisploeg goed. Amper een minuut later had een prachtige lob van Sven Rozendal een beter lot verdiend, de bal zeilde helaas net over. De kansen regen zich plots aaneen. Uit een vrije trap van Wytze Pilat kreeg Louwrens Wagenaar een vrije kopkans, maar hij kopte een meter naast. En na goed doorzetten van Piet Dijkstra frommelde Sven Rozendal de bal bijna voorbij doelman Ottmar van der Toorn, die met zijn voet ternauwernood redding kon brengen. Na 73 minuten kreeg Jesse Rozendal een kans uit een vrije trap op de rand 16, maar hij mikte te hoog.

Waar de gasten in de eerste helft nog enkele kansen kregen, waren ze de tweede helft nergens. Toch kwam er een gelijkmaker. In de 78ste minuut was het Rene van der Wier die de bal uit een afgeslagen vrije trap achter doelman Kleefstra schoot. Doordat de bal van richting werd veranderd was de Westereender sluitpost volkomen kansloos. De thuisclub kwam deze domper niet meer te boven. In de resterende minuten kreeg men nog 1 mogelijkheid. Uit een vrije trap in kansrijke positie zocht Jesse Rozendal wederom het doel te hoog.

Een teleurstellend gelijkspel voor de thuisploeg, dat door dit resultaat op de 5de plaats blijft staan. Volgende week de laatste wedstrijd voor de winterstop. Als de weergoden mee willen werken gaan de Westereenders op bezoek bij rode lantaarn FC LEO. Aftrap in Leens om 14:30 uur

 © Verslag: Ronald van Gennep

 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Erik Visser