Zwaagwesteinde start competitie goed met overwinning op SC Joure

zo. 26 september · 21:112021 · 21:11 · Archief RTV NOF

DE WESTEREEN – Zwaagwesteinde is de competitie met een overwinning gestart, in eigen huis werd SC Joure met 2-0 verslagen. In een niet al te beste wedstrijd was Zwaagwesteinde het effectiefst en wist de eerste drie punten te pakken.

Eigen foto

DE WESTEREEN – Zwaagwesteinde is de competitie met een overwinning gestart, in eigen huis werd SC Joure met 2-0 verslagen. In een niet al te beste wedstrijd was Zwaagwesteinde het effectiefst en wist de eerste drie punten te pakken.

Bij SC Joure ontbraken een aantal basiskrachten, Zwaagwesteinde daarentegen was redelijk compleet en wist dat er wat te halen viel deze middag. De eerste kans was dan ook voor Zwaagwesteinde. In de 3e minuut wist Dennis Stienstra met een goede steekbal Ronaldo Jansen te bedienen, maar zijn schot ging via de keeper over het doel. Vervolgens was ook SC Joure een aantal keren dreigend, maar tot echte kansen kwam het niet. Zwaagwesteinde kreeg van SC Joure de tijd om op te bouwen, maar de ploeg van Jan Mulder had moeite om het spel te maken. Dit resulteerde in veel balverlies en slordigheden. Daarbij kreeg Zwaagwesteinde nog een tegenvaller te verwerken omdat aanvoerder Dennis Stienstra in de 16e minuut met een hamstringblessure af moest haken, hij werd vervangen door Wymer de Vries. In de 27e minuut was het wederom SC Joure dat voor het doel van Zwaagwesteinde opdook, maar het puntertje van Axel van der Niet kon eenvoudig worden opgeraapt door doelman Marvin Heidstra. Even later was Jan Eisma gevaarlijk, zijn poging die het midden hield tussen een voorzet en een schot kon in de korte hoek worden gekeerd door SC Joure doelman Frank Joost van der Werf. In de 34e minuut kregen de gasten een vrije trap op een kansrijke positie. Lennart Nijholt ging achter de bal staan, maar zijn schot was een prooi voor doelman Marvin Heidstra. Het leek er vervolgens op dat beide ploegen met een brilstand de rust in zouden gaan. Sven Rozema dacht daar echter anders over, met een fraai schot vond hij de bovenhoek en zette Zwaagwesteinde op een 1-0 voorsprong. Een mooie opsteker voor Zwaagwesteinde en een mentale dreun voor SC Joure.

SC Joure ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker, maar moest daardoor wel ruimte weggeven aan Zwaagwesteinde. In de 51e minuut leek Zwaagwesteinde de voorsprong te verdubbelen, Wymer de Vries gaf een puntgave voorzet op Jan Eisma, die overtuigend binnenkopte. De grensrechter stak hier echter een stokje voor en stak zijn vlag omhoog, scheidsrechter Van der Born ging hier in mee en keurde de treffer af. SC Joure zocht vervolgens weer de aanval, maar kon maar niet gevaarlijk worden. Zwaagwesteinde dat met meer bezieling speelde dan in de eerste helft wist in de 67e minuut alsnog de voorsprong te verdubbelen, het was wederom Wymer de Vries die met een uitstekende voorzet Jan Eisma bediende, die uitstekend binnenschoot (2-0). Diezelfde Jan Eisma kreeg ook nog een goede kans op 3-0, maar zijn schot werd met de voet gered door doelman Frank Joost van der Werf. Zwaagwesteinde bleef in de slotfase gemakkelijk overeind en wist zo in de eerste competitiewedstrijd de punten thuis te houden.

Volgende week speelt Zwaagwesteinde uit tegen SC Veenwouden. De ploeg van Jan Mulder zal dan proberen de goede competitiestart een passend vervolg te geven.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Eigen foto