Zwaagwesteinde verliest eerste slag tegen NOK

zo. 22 mei · 00:002011 · 00:00 · Archief RTV NOF

In de nacompetitie om een plek in de 3e klasse is Zwaagwesteinde begonnen met een 2-0 nederlaag bij NOK.

In de nacompetitie om een plek in de 3e klasse is Zwaagwesteinde begonnen met een 2-0 nederlaag bij NOK. Veel supporters uit De Westereen waren afgereisd naar Oudermirdum om Zwaagwesteinde te ondersteunen in de strijd om promotie. Veel supporters kwamen in de speciaal geregelde supportersbus naar Oudemirdum. Zwaagwesteinde startte de wedstrijd goed, de ploeg speelde agressief en was fel in de duels. Er waren dan ook een aantal mogelijkheden via René Vellinga (kopbal) en Durk van der Wal (redding keeper).

NOK had niet veel in te brengen en Zwaagwesteinde had volledige controle over de wedstrijd. Na 20 minuten spelen kroop NOK uit de schulp en kreeg ook kansjes. In de 21e minuut kon Johannes Postma alleen ten kostte van een overtreding voorkomen dat een aanvaller van NOK gevaarlijk werd, dit leverde hem een gele kaart op. De daaropvolgende vrije trap leverde geen gevaar op. De kracht van NOK lag vooral in de snelle voorhoede, de voorwaartsen werden dan ook constant gezocht via de lange bal. Hier ontstond ook het nodige gevaar uit. In de 39e minuut kreeg NOK een vrije trap op een mooie positie. Jan de Ridder ging achter de bal staan en passeerde met een geplaatst schot keeper Johan Jan Kleefstra (1-0). In de 45e minuut kreeg Frans Kuipers een aanslag te verduren, de dader mocht blij zijn dat hij er van af kwam met geel. Kuipers moest derhalve worden gewisseld, zijn vervanger was Masaí van der Weg. Ruststand: 1-0.

De tweede helft was NOK de ploeg met de meeste dreiging. Met hun opportunistische spel, bezorgden zij de verdedigers van Zwaagwesteinde het nodige werk. Zwaagwesteinde kreeg wel een paar mogelijkheden via met name de ingevallen Harry van der Veen, maar echt uitgespeelde kansen waren er niet. In de 66e minuut was het de opgestoomde NOK-verdediger Albert Altenburg die een grote kans kreeg, maar oog in oog met Johan Jan Kleefstra schoot hij over. Louwrens Wagenaar moest vanwege een schouderblessure worden vervangen door Janno de Bruin. Vijf minuten later kon diezelfde Janno de Bruin alweer naar de kant nadat hij een rode kaart kreeg na een overtreding. Een veel te zware straf van de toch al niet gelukkig fluitende scheidsrechter.

Tot overmaat van ramp moest Zwaagwesteinde ook nog de 2-0 incasseren. Remco Andela wist zich te ontdoen van Jochum Santema, waarna hij doelman Johan Jan Kleefstra uitspeelde en de bal rustig binnen schoof. Zwaagwesteinde probeerde in de resterende minuten nog wel de aansluitingstreffer te maken, maar slaagde daar niet meer in. De eerste slag mag dan verloren zijn door Zwaagwesteinde, maar de oorlog nog niet. Volgende week is de return in de Westereen. Zwaagwesteinde zal uit zijn op revanche en met al de middelen die het heeft trachten om alsnog een ticket voor de derde klasse te bemachtigen.

© Verslag: Jelle v/d Wal / ©Foto´s: Erik Visser

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.