Zwem4daagse Dokkum groot succes
De zwem4daagse in het Tolhuisbad te Dokkum was een groot succes. 136 deelnemers zwommen tenminste vier dagen 250 of 500 meter per dag met muziek op de achtergrond. Een zwemmer van zwemvereniging De Granaet zwom zelfs 3km op één avond. Als herinnering aan de zwemprestatie ontvingen alle deelnemers een mooie medaille en een oorkonde.de zwem4daagse organiseren.
De zwem4daagse in het Tolhuisbad te Dokkum was een groot succes. 136 deelnemers zwommen tenminste vier dagen 250 of 500 meter per dag met muziek op de achtergrond. Een zwemmer van zwemvereniging De Granaet zwom zelfs 3km op één avond. Als herinnering aan de zwemprestatie ontvingen alle deelnemers een mooie medaille en een oorkonde.
De zwem4daagse werd gehouden van maandag 2 juni tot en met vrijdag 6 juni. Mevrouw Groeneveld uit Dokkum deed voor de negentiende keer mee. Zij heeft nog deelgenomen aan de laatste zwem4daagse in Dokkum. Dat was in het begin van de jaren negentig in het openluchtzwembad. De temperatuur van het water was toentertijd erg koud en koek en zopie waren nodig om het lichaam weer op te warmen. Deze zwem4daagse was de jongste deelnemer was 5 jaar en de oudste 70. Opa’s en Oma’s,Vaders en moeders en kinderen deden gezamenlijk mee. Het was een echt familie-evenement.
Bijna 80 deelnemers hebben een proefduik gemaakt op woensdag of donderdag. Veel kinderen gingen voor het eerst van hun leven onder water met een zuurstoffles. Duikers van duikvereniging Scubacat hielpen de kinderen in hun duikvest met apparatuur. Na een korte instructie konden ze 10 minuten onder water duiken. Zowel boven als onder water werd een foto gemaakt als herinnering. Op Donderdag werden alle deelnemers verrast met een heerlijk ijsje van Fresco.
Op donderdagavond was de prijsuitreiking van de quiz. In de categorie 12 jaar en ouder waren Simone Nicolai, Merel Bathoorn en Anita Galuzzi de prijswinnaars. Gerke Kingma, Marije Nicolaï,Daan Brouwer, Denma Lingtsang en Wiepkje de Groot waren de prijswinnaars in de categorie onder de 12 jaar. Uit handen van Janine Horsthuis van ZPC De Granaet ontvingen zij hun prijs. De organisatie was in handen van het 40-jarig jubilerende ZPC De Granaet in samenwerking met Optisport en de duikvereniging Scubacat. Volgend jaar zullen zij weer de zwem4daagse organiseren.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.