Negen medailles + wisselbeker voor de zwemmers van AKTIVO
Afgelopen zaterdag 1 april (geen grap) reisde coach Eelke de Boer, van gehandicapten sportvereniging AKTIVO, samen met de zwemmers Tea Vellenga, Jakob Raap, Jenny Meindertsma, Joel Adema en begeleider Rein Boxum, af naar Veendam om daar deel te nemen aan de Provinciale Zwemwedstrijd De Brug Zwemwedstrijd Competitie.
Afgelopen zaterdag 1 april (geen grap) reisde coach Eelke de Boer, van gehandicapten sportvereniging AKTIVO, samen met de zwemmers Tea Vellenga, Jakob Raap, Jenny Meindertsma, Joel Adema en begeleider Rein Boxum, af naar Veendam om daar deel te nemen aan de Provinciale Zwemwedstrijd De Brug Zwemwedstrijd Competitie.
Dat de reis niet alleen voor de gezelligheid werd gemaakt, bleek wel uit de resultaten. De vier zwemmers wisten maar liefst 9 medailles + de wisselbeker voor de estafette 4 x 25m schoolslag te bemachtigen. Dat hadden waarschijnlijk nog meer medailles kunnen zijn, als bij een paar onderdelen het pechduiveltje niet had toegeslagen. Bij de start van de 50 m schoolslag jongens van 16 tot 19 jaar, gleed Joel Adema uit en viel in het water in plaats van te duiken. Hij probeerde uit alle macht zijn achterstand in te halen, maar vergat in zijn ijver met twee handen aan te tikken.
Helaas werd hij op dit onderdeel gediskwalificeerd. Op het onderdeel 50 m schoolslag voor mannen van 30-39 jaar zette Jakob Raap een goede tijd neer, maar ook hij vergat met twee handen tegelijk aan te tikken. Het gevolg was dat ook hij gediskwalificeerd werd op dit onderdeel. Het gezegde is: driemaal is scheepsrecht en dat werd ook nu weer waar. Op het onderdeel 25 m schoolslag voor dames van 40-49 jaar werd ook Jenny Meindertsma gediskwalificeerd en wel omdat ze na de start te veel zwemslagen onder water maakte. Ja, ja de scheidsrechters waren streng.
Hoewel deze diskwalificaties een kleine domper waren, maakten de resultaten op de andere afstanden het goed. Op het onderdeel 4 x 25 m schoolslag estafette lieten Tea, Jakob, Jenny en Joel de andere deelnemers achter zich en wonnen daarmee elk een gouden medaille + de wisselbeker. Op het onderdeel 25 m vrije slag voor dames van 40-49 jaar werd Tea Vellinga 2e (zilveren medaille) en werd Jenny Meindertsma 3e (bronzen medaille). Op het onderdeel 50 m vrije slag voor jongens van 16-19 jaar werd Joel Adema 2e (zilveren medaille). Op het onderdeel 25 m rugslag voor dames van 40-49 jaar werd Tea Vellenga 2e (zilveren medaille). Op het onderdeel 25 m rugslag voor heren van 30-39 jaar werd Jakob Raap 3e (bronzen medaille).
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.