AUDIO: Provincie moet helpen bij aanpak sluipverkeer Sintrale As
Sinds de aanleg en de komst van de Sintrale As in Noordoost Fryslân is het op een aantal wegen in de regio een stuk drukker geworden. Een goed voorbeeld hiervan is de Miedloane in De Westereen. Op het huidige moment rijden er over deze weg drie tot vier keer zoveel auto als voorheen tot ergernis van de buurtbewoners.
Sinds de aanleg en de komst van de Sintrale As in Noordoost Fryslân is het op een aantal wegen in de regio een stuk drukker geworden. De provincie zou volgens betrokkenen moeten helpen bij een oplossing voor dit vraagstuk. Een goed voorbeeld hiervan is de Miedloane in De Westereen. Op het huidige moment rijden er over deze weg drie tot vier keer zoveel auto als voorheen tot ergernis van de buurtbewoners.
Het is echter niet onlogisch dat inwoners van dit gebied de route binnendoor nemen, omdat het kortweg een stuk sneller is. Via de afslag ‘De Westereen’ de Sintrale As oprijden is eerst een stuk naar het zuiden te rijden om vervolgens de weg richting het noorden te vervolgen.
Gevolg is dus dat veel mensen de wegen in De Mieden gebruiken om bij de afslag ‘Broeksterwâld’ de Sintrale As te betreden. Inmiddels zijn op een flink aantal plaatsen de bermen eruit gereden en ook werd de weg de Miedloane als een racebaan gebruikt volgens de buurtbewoners. De gemeente Dantumadiel heeft daarom begin juni hier tijdelijke drempels geplaatst.
Om wat verder in dit onderwerp te duiken heeft Streekomroep RTV NOF één van de buurtbewoners aan De Miedloane, namelijk Dinie Baarsma- de Vries en wethouder Roelof Bos van de gemeente Dantumadiel uitgenodigd in het radioprogramma De Weekend Nieuwsshow.
Beide waren te gast om tekst en uitleg te geven over de situatie. Dinie Baarsma- de Vries geeft aan dat een oplossing voor de situatie te lang duurt en dat ze als buurt maar weinig van de gemeente horen. Volgens wethouder Bos is het probleem groter dan alleen De Miedloane en de Gemeente Dantumadiel en zou de provincie Fryslân mee moeten helpen zoeken naar een oplossing.
,,De ene weg ontsluiten, betekent automatisch weer meer drukte op een andere weg in het gebied. Daarom moet je goed kijken naar de juiste oplossing, dat kost tijd en geld. En wat betreft dat geld, de Sintrale As is aangelegd door de Provincie Fryslân dus moeten ze wat mij betreft ook meebetalen aan de negatieve gevolgen die nu ontstaan”, besluit wethouder Roelof Bos.
Buurtbewoonster Dinie Baarsma- de Vries (Miedloane) over het sluipverkeer
Wethouder Roelof Bos van de Gemeente Dantumadiel over het sluipverkeer
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.