Boerenpraise Aalzum met gratis kerstmaaltijd
Tot afgelopen dinsdag middag waren er nog geen aanmeldingen voor de gratis kerstmaaltijd. Even kwam bij de kameraden de twijfel maar die duurde niet lang want begin van de dinsdagavond…
Tot afgelopen dinsdag middag waren er nog geen aanmeldingen voor de gratis kerstmaaltijd. Even kwam bij de kameraden de twijfel maar die duurde niet lang want begin van de dinsdagavond kwamen de eerste aanmeldingen via De Terp uit Leeuwarden, aansluitend kwamen er diezelfde avond giften binnen zodat er eten en drinken gekocht kon worden door verschillende vrijwilligers. Op de valreep werden er op vrijdagmiddag om 16.30 uur nog toetjes geschonken door een supermarkt en als klap op de vuurpijl gaf een jonge Christenbroer aan “koop wat je nog nodig hebt en dat wordt betaald” (toen was het inmiddels 17.00 uur). Het was compleet, geen zorgen over een tekort aan eten en drinken en met de inzet van vrijwilligers een fijne voorbereiding om naar de kerstmaaltijd uit te kijken.
Een gratis kerstmaaltijd op 2e kerstdag in de loods van boer Adzer Postma uit Aalzum. Op 1e kerstdag werden tractoren en materieel uit de loods gereden om ruimte te maken voor de strobalen die uit de boerderij moesten komen. De strobalen fungeerden als stoelen en tafels. Ondertussen werd de bevroren wc en waterleiding ontdooid door een warmtekanon, zodat er de volgende dag geen onverwachte problemen konden ontstaan.
Zondag 26 december, 2e kersdag was aangebroken, de landerijen waren bedekt met een witte deken van sneeuw, de zon deed zijn best om ’s ochtends door de mist te komen. Wie er al wel doorkwam was boer Kees die met een bezem de sneeuw kwam weg vegen voor de bezoekers die dag.
De “catering” (gezin uit Dokkum en Aalzum) waren er die ochtend ook al vroeg bij om koffiezetapparaten, gasstellen en frituurpannen, tafels, salades en al het andere eten klaar te zetten. Ook was Soon Return gearriveerd om de muziek klaar te zetten, wat toch altijd even een heel karwei is. Ondertussen was boer Adzer bezig om 2 geiten op te halen bij de koster uit Aalzum, wat altijd leuk is voor de kinderen tijdens de boerenpraise.
Half twaalf kwamen de eerste mensen en omstreeks 12.00 waren er ongeveer 35 bezoekers, er waren kinderen (jongste 2,5 jaar) maar ook ouderen. Mensen uit De Terp (Leeuwarden) werden opgehaald door vrijwilligers, en verder waren er buurtbewoners aanwezig en anderen uit de omgeving. Om 12.00 uur was er inloop voor een bakje koffie, thee, warme chocolademelk of wat fris met iets lekkers erbij, ondertussen speelde Soon Return enkele liederen.
Nadat een ieder welkom werd geheten werd er bij de opening een voorbeeld aangehaald met “de Westerse Bijbel”, het bleek een dunne verknipte bijbel te zijn waarbij veel tekst uitgeknipt was omdat het ons vaak niet uitkomt wat er staat, en zo verknippen we vaak ook ons leven. Daarna werd er met gebed geopend. Gerhard Vlieger hield een korte overdenking over Simeon uit Lucas 2 en van de Goede Herder uit Johannes 10, tevens gaf Gerhard aan hoe hij Jezus Christus in zijn leven heeft toegelaten.
Ondertussen waren een paar kinderen aan het kleuren en anderen zaten bij de geiten of klommen op de tractor. Aansluitend sprak Van den Broek nog een mooi gedicht uit dat ging over de Herberg wat menigeen aansprak. De geuren van soep en frituur kwamen een ieder tegemoet, wat betekende dat het tijd was om te eten. Tijdens het opscheppen en rond-brengen van eten speelde Soon Return nog even een mooi stukje muziek. Ook werd er nagepraat en door de kinderen gespeeld, want die tractor en geiten waren toch wel heel leuk.
Kortom, het was een mooie gezellige middag waarbij een ieder zichzelf kon zijn. Zo lieten de ‘organiserende’ kameraden en hun vrijwilligers zien dat het niet uit maakt wie je bent, arm of rijk en dat het geloof er is voor IEDEREEN.
© Foto’s: Hillie van Dijk
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.