DOS wint opnieuw van De Plakkers
De heren van volleybalvereniging DOS hebben zaterdagavond ook de uitwedstrijd tegen de altijd moeilijk te bespelen Plakkers uit Sneek gewonnen. In een spannend duel werd het 2-3 (25-20, 25-27, 16-25, 25-22, 12-15) voor de Kollumerzwagers, doordat zij uiteindelijk net iets doortastender in de verdediging en aanval waren.
De heren van volleybalvereniging DOS hebben zaterdagavond ook de uitwedstrijd tegen de altijd moeilijk te bespelen Plakkers uit Sneek gewonnen. In een spannend duel werd het 2-3 (25-20, 25-27, 16-25, 25-22, 12-15) voor de Kollumerzwagers, doordat zij uiteindelijk net iets doortastender in de verdediging en aanval waren.
De ploeg begon slordig aan het duel. De hoofdpass was het probleem niet, de set-up en buitenaanval waren dat echter wel. Gerrit de Beer, Peter Wolters en met name Cornelis van Slageren kwamen in eerste instantie niet goed uit de verf en veroorzaakten een grote achterstand. Gelukkig voor hen waren Wouter de Vries en Douwe Kooistra wel bij de les werd de achterstand punt voor punt ingelopen. Toch was het niet genoeg om nog iets te kunnen betekenen in deze set.
In de volgende twee sets was iedereen weer bij de les en werd De Plakkers op alle fronten overklast. De ploeg had ook de tweede set met duidelijk verschil moeten winnen, maar het arbitrale duo stak daar een stokje voor. Enkele prachtige scores werden niet als zodanig beoordeeld en daardoor leek DOS het momentum te verliezen. De standvastigheid in de verdediging en een mooie aanval via de touché van Cornelis van Slageren zorgden er echter voor dat de ploeg toch nog in extremis de set won.
In het vierde bedrijf kwam de meegereisde Niels Huttema in het veld en hij liet direct enkele mooie acties zien. Zeker zijn services stichtten gevaar in de verdediging van de thuisploeg. Uiteindelijk waren het de steeds meer voorkomende persoonlijke foutjes die ervoor zorgden dat De Plakkers uitzicht bleef houden op een vijfde set. En die kwam er dan ook.
In deze vijfde set liet coach Appie Hietkamp de heren weer in de basisopstelling van de eerste sets spelen en dat zorgde voor een spelbeeld als in de vierde set. Ondanks de foutjes die de ploeg aan het eind nog maakte, werd de set met duidelijke cijfers binnen gehaald.
DOS staat door de overwinning nog steeds op een mooie tweede pek met zevenenveertig punten uit zeventien wedstrijden. Komende zaterdag staat in sporthal De Saedkampe om 17.00 uur de derby tegen Kwiek op het programma. De promovendus doet het door enkele versterkingen steeds beter en zou zomaar voor een verrassing kunnen zorgen.
© Verslag: Conelis van Slageren
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.