Drie Friese scholen in tv-programma Lang Leve de Muziek Show

vr. 1 december · 11:122017 · 11:12 · Archief RTV NOF

Zaterdagavond gaan de kinderen van de Prins Mauritsschool (Leeuwarden), De Fontein (Damwâld) en Op Streek (Ferwert) uit Friesland de strijd met elkaar aan in het tv-programma

Alexander van der Linden

Zaterdagavond gaan de kinderen van de Prins Mauritsschool (Leeuwarden), De Fontein (Damwâld) en Op Streek (Ferwert) uit Friesland de strijd met elkaar aan in het tv-programma Lang Leve de Muziek Show van AVROTROS en de Stichting Méér Muziek in de Klas op NPO Zapp. Het tv-programma wordt gepresenteerd door Romy Monteiro en Buddy Vedder. De winnaar mag optreden op 14 december, in de grootste schoolband van Nederland op het Kerst Muziekgala 2017 in Ahoy. Daar is koningin Máxima, als erevoorzitter van Méér Muziek in de Klas, één van de aanwezige gasten. Op 23 december wordt het gala uitgezonden op NPO 1.

De Friese schoolkinderen zijn als winnaars uit de bus gekomen na de audities dit voorjaar. De drie groepen hebben een muziekvideo gemaakt onder leiding van een YouTuber. Een jurylid beoordeelt in de uitzending de video’s. Aanstaande zaterdag is dat zanger Tim Douwsma. De punten voor deze muziekvideo en de punten die de kinderen kunnen verdienen met goede antwoorden tijdens de muzikale quizzen en spellen, bepalen welke kinderen mogen optreden in Ahoy.

Stichting Méér Muziek in de Klas is medeorganisator van Lang Leve de Muziek Show en het Kerst Muziekgala 2017. De stichting zet zich in voor structureel en goed muziekonderwijs voor alle 1,6 miljoen basisschoolkinderen in Nederland. Want muziekonderwijs vergroot de wereld van het kind en levert een bijdrage op cognitief, emotioneel, sociaal en creatief vlak. Méér Muziek in de Klas laat zien hoe leuk en waardevol muziekeducatie is, vergroot kennis van leerkrachten en brengt verbindingen tot stand tussen scholen en hun culturele omgeving.

Méér Muziek in de Klas is een initiatief van het Platform Ambassadeurs Méér Muziek in de Klas dat hiervoor nauw samenwerkt met de verschillende partners: het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, het Fonds voor Cultuurparticipatie, het Landelijk Kennisinstituut voor Cultuureducatie en Amateurkunst en de PO-Raad, AVROTROS, NPO en VandenEnde Foundation. Onder de ambassadeurs bevinden zich onder meer singer-songwriter Ilse DeLange, voorzitter van de PO-Raad Rinda den Besten, directeur Koninklijk Concertgebouworkest Jan Raes en cultureel ondernemer Joop van den Ende.

Voor meer info: www.meermuziekindeklas.nl

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.