Opening expositie in Galerie Noordvleugel Veenklooster
Zaterdagmiddag om 14.00 uur opende mevr. Angelika Steiner-Bilker de expositie met het werk van Paul Christiaan Bos en Reinder Homan in Galerie Noordvleugel te Veenklooster.
Zaterdagmiddag om 14.00 uur opende mevr. Angelika Steiner-Bilker de expositie met het werk van Paul Christiaan Bos en Reinder Homan in Galerie Noordvleugel te Veenklooster. Mevr. Angelika Steiner-Bilker komt uit Thüringen (Duitsland), is zelf beeldend kunstenares en de echtgenote van burgemeester Bilker van Kollumerland c.a.
Paul Christiaan Bos
De portretten en landschappen van Paul Christiaan Bos (Heemstede, 1956) zijn verspreid over de hele wereld. Het laatste anderhalf jaar heeft Paul Christiaan Bos zich vooral gewijd aan zijn “Owlery Project”, een nieuwe en grote uitdaging voor de kunstenaar. Begin 2011 bouwde hij achter zijn atelier een uilenburcht voor zijn twee uilen, Feline en Coppernickle. In de zomer van 2012 kwam daar nog hun jong “Sterre” bij.
Dagen, nachten, bij tij en ontij, raakt Paul Christiaan Bos verstrikt in zijn eindeloze verbazing over de twee gouduilen: “Dit project is een intense zoektocht met levende uilen als gids. Het is een zoektocht naar de echo’s in onszelf (én) van de voorouderlijke mens.” In het afgelopen jaar is er van de kant van zowel de landelijke als de regionale pers enorm veel belangstelling geweest voor dit uilenproject. Naast andere werken van Paul Christiaan Bos zal op deze tentoonstelling dan ook een groot aantal uilenportretten te zien zijn uit de eerste fase van zijn bijzondere “Owlery Project”.
Reinder Homan
Reinder Homan (Smilde 1950) kreeg zijn opleiding aan de Academie Minerva te Groningen en de Jan van Eyckacademie te Maastricht. Hij won diverse prijzen, waaronder de belangrijke Nederlandse Grafiekprijs in 1990. Hij is een etser pur sang. Uit zijn verfijnde sfeervolle landschappen en natuurstudies blijkt de enorme beheersing van de etstechniek. Homan weet zijn onderwerpen met een schijnbaar speels gemak vast te leggen in zink en koper. Zijn onderwerpen zijn meestal ontleend aan de natuur van het gebied dat hem het na aan het hart ligt: Noord-Nederland.
Het karakter van de “Friesche wouden” en het Groninger Westerkwartier weet hij als geen ander te treffen. Werk van hem is onder meer opgenomen in de collecties van het Rijks Prenten Kabinet te Amsterdam, Museum Boymans- van Beuningen te Rotterdam, het Drents Museum te Assen, het Fries Museum te Leeuwarden, de ING bank, de Gasunie te Groningen en de NAM te Assen. Reinder heeft regelmatig exposities in musea en galerieën in binnen- en buitenland.
Galerie Noordvleugel is open van dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De expositie is te bezichtigen tot en met zaterdag 20 april.
© Foto’s: Sake Beerstra
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.