Opnieuw meldingen van harde knallen boven de regio
Donderdagmiddag waren er op een aantal plekken in Noordoost Fryslân wederom twee keer een soort van ‘knal’ te horen. Er kwamen meldingen vanuit onder andere Buitenpost, Kollumerzwaag, Dokkum, De Westereen, Drogeham, Damwâld, Ee en Kollum. Boven zee is er een F16 door de geluidsbarrière gegaan. Deze week wordt er in de avonduren gevlogen vanaf de vliegbasis Leeuwarden, dit om de vaardigheden van piloten op peil te houden. Bijvoorbeeld in laagvliegen en vliegen bij duisternis.
Donderdagmiddag werd op een aantal plekken in Noordoost Fryslân wederom twee keer een soort van ‘knal’ gehoord. Er kwamen meldingen vanuit onder andere Buitenpost, Kollumerzwaag, Dokkum, De Westereen, Drogeham, Damwâld, Ee en Kollum. Eerder deze week (dinsdagavond) waren er ook al harde knallen te horen boven onze regio.
Waarschijnlijk is er opnieuw een F16 boven de zee door de geluidsbarrière gegaan. Deze week wordt er in de avonduren gevlogen vanaf de vliegbasis Leeuwarden, dit om de vaardigheden van piloten op peil te houden. Bijvoorbeeld in laagvliegen en vliegen bij duisternis.
UPDATE 19:30 uur
De Luchtmacht heeft om 19:25 uur bevestigd, dat een F16 inderdaad door de geluidsbarrière is gegaan. Dit gebeurde door een manoeuvre tijdens een oefening.
Een #F16 heeft noordelijk van NL een #knal veroorzaakt i.v.m. een manoeuvre in zijn oefening, hierbij ging hij door de #geluidsbarrière
— Luchtmacht (@Kon_Luchtmacht) 9 maart 2017
Twee megaknallen in de lucht #buitenpost. Weer F-16’s die door de geluidsbarrière gaan? #friesland @VlbLeeuwarden #f16 #bam #knal #vliegen
— Binne (@BinneLouwKatsma) 9 maart 2017
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.