Samen kerstfeest vieren met de zondagschool

vr. 26 december · 11:452014 · 11:45 · Archief RTV NOF

Op Eerste Kerstdag, 25 december vierde de Zondagsschool uit Kollum weer zijn jaarlijkse Kerstviering samen met ouders familie en vrienden in de Maartenskerk, was een grote kerststal opgezet, waar Jozef en Maria met een ‘levend’ kindje Jezus, een slaapplaats hadden gezocht.

Sake Beerstra

Op Eerste Kerstdag, 25 december vierde de Zondagsschool uit Kollum weer zijn jaarlijkse Kerstviering samen met ouders familie en vrienden in de Maartenskerk, was een grote kerststal opgezet, waar Jozef en Maria met een ‘levend’ kindje Jezus, een slaapplaats hadden gezocht.

Bij de ingang van de kerk werd iedereen opgewacht door een Romeinse Soldaat, die iedereen opriep om zich in te schrijven en de reis te vervolgen naar Bethlehem. Alle kinderen mochten verkleed als herders, wijzen en engelen. De leiding was in handen van Juf Jannie Dam en Meester Jimke Faber vertelde ons als Heraut het Kerstevangelie.

Juf Jannie vd Weg las het mooie kerstverhaal: ‘Ytsje viert krystfeest’ voor  en er werden door verschillende kinderen gedichten en gebeden voorgedragen. In de kerststal waren ook ‘moderne’ staldieren te bewonderen. Een konijn, een cavia en een hond waren de dieren die trouw de wacht hielden bij Jozef en Maria.

Voor het kerstverhaal werd er traditioneel getrakteerd op ‘beschuit’ met muisjes. De prachtig grote kerstboom naast de Kerststal maakte het plaatje compleet. Er werd bij de uitgang een collecte gehouden, waarvan de opbrengst naar het Ebola-project van SOS-kinderdorpen gaat. Voor het naar huis gaan, kregen de kinderen een cadeautasje mee, met daarin o.a. een leesboekje, een chocoladereep en de alom bekende en grote sinaasappel. Het was een sfeervolle kerstviering.

Zondagsschool begint weer op zondag 11 januari 2015, alle basisschoolkinderen zijn van harte welkom! Voor iedereen nog gezegende feestdagen en alvast een voorspoedig 2015 toegewenst.

 

 

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.

Sake Beerstra