Teamtoernooi Judo Dantumadiel in Veenwouden

ma. 17 mei · 00:002010 · 00:00 · Archief RTV NOF

Zaterdag 15 mei vond in Veenwouden een leuk teamkampioenschap plaats. In eerste instantie zou Damwoude niet deelnemen met een team, maar door het grote aantal afmeldingen bij het team van Zwaagwesteinde is besloten om een combinatieteam op te stellen. Ook dit was nog een lastige klus, hemelvaart, blessures, voetbal, logeerpartijtjes…maar het is gelukt!

Zaterdag 15 mei vond in Veenwouden een leuk teamkampioenschap plaats. In eerste instantie zou Damwoude niet deelnemen met een team, maar door het grote aantal afmeldingen bij het team van Zwaagwesteinde is besloten om een combinatieteam op te stellen. Ook dit was nog een lastige klus, hemelvaart, blessures, voetbal, logeerpartijtjes…maar het is gelukt!


Het team tot 10 jaar bestond uit:
-24 kg Robin van Leijen Zwaagwesteinde
-27 kg Oane de Vries Damwoude
-30 kg Lammert v/d Woude Damwoude
-33kg Brenda Graansma Damwoude
-36kg Thomas Kingma Damwoude


Oane en Brenda hebben dit jaar nog geen wedstrijden gedaan en voor Lammert was dit ook nog maar zijn 2e wedstrijd van het jaar. Voor Oane was het extra spannend omdat hij met zijn 23kg in de klasse tot 27kg stond opgesteld. Vooraf geen verwachtingen, gewoon leuk judoen en dan zien we wel waar het op uit komt!


De eerste wedstrijd was tegen team 2 van Veenwouden. Robin verloor zijn eerste partij met ippon. Oane judode een geweldige partij, maar met 3 yuko’s tegenover 1 yuko ging de winst naar zijn tegenstander. Lammert schrok in eerste instantie een beetje van het geweld van zijn tegenstander en stond daardoor al snel met een yuko achter. Hij bleef doorzetten en won de partij met een houdgreep. Brenda begon iets te snel en werd hierdoor helaas overgenomen. Thomas sloot positief af en scoorde al snel ippon. In een team judoën is toch heel anders dan individueel. Iedereen judoot wel individuele partijtjes, maar het is het resultaat van het team dat telt. Met 3 tegen 2 ging de winst naar Veenwouden.


De volgende partij was tegen het team van Koka uit Sexbierum. Dit team, wat geheel uit dames bestond, werd door onze mannen toch wat onderschat. Robin en Oane wonnen met ippon. Lammert en Brenda verloren vervolgens, waardoor de beslissing in handen van Thomas lag. Thomas liet zich niet zenuwachtig maken en besliste de partij al snel met een schitterende schouderworp. Met 3-2 werd deze partij gewonnen.


Tegen de teams van Groningen en Ijsselmeer werd ook nipt met 3- 2 verloren. Thomas was de constante factor vandaag, hij wist al zijn partijen met vol punt te winnen. De overige heren en dame hebben ook ontzettend goed geknokt. Ondanks de geringe ervaring waren ze zeker niet de mindere! Kleine foutjes zorgde steeds weer voor een “Net niet” overwinning, maar daar kunnen we weer van leren. Toch zijn we ontzettend trots op deze toppers. Blijf oefenen, blijf leren en blijf in jezelf geloven!


’s Middags kwamen de heren tot 12 jaar in actie. Aangezien we op korte termijn geen lichtgewicht meer konden regelen kwam de 6-jarige Robin van Leijen uit in de klasse tot 27kg. Het gehele team tot 12 jaar bestond uit:


-27 kg Robin van Leijen Zwaagwesteinde
-30 kg Dennis van Leijen en Jan Bosma Zwaagwesteinde
-33 kg Dennis van Leijen en Jan Bosma Zwaagwesteinde
-36kg Janco Visser Zwaagwesteinde
-40kg Bauke Jitse v/d Woude Damwoude


De eerste wedstrijd tegen Judo Ryu Camminghaburen werd met overmacht gewonnen. Alle 5 judoka’s scoorden ippon, 5-0.


De volgende wedstrijd was tegen Anbergen. Dit team had in de vorige partijen al mooie punten laten zien, dus we waren gewaarschuwd. Alleen Jan Bosma kon zijn partij in winst omzetten. Met 4-1 werd de partij verloren. Dit team is uiteindelijk ook kampioen geworden.


Robin van Leijen begon zijn partij tegen het team van Koka uitstekend. Hij wist zijn tegenstandster zelfs in een houdgreep te krijgen, maar hij had geen kracht en gewicht genoeg om deze vast te houden. Helaas ging de partij verloren met ippon, maar hij heeft laten zien dat als je “niet bang bent en er vol voor gaat”, niets onmogelijk is…hoe groot je tegenstander ook is! Dennis van Leijen trok de stand weer in evenwicht door met ippon te winnen. Jan Bosma verloor en Janco won. De stand was 2-2 met de beslissende partij in handen van Bauke Jitse. Zijn tegenstander was net een maatje te groot en met 3-2 ging de wedstrijd verloren.


Hierna wachtte voor de judoka’s van ons team misschien wel de spannendste wedstrijden van de dag tegen het team van Veenwouden. Veel van deze jongens trainen wekelijks met elkaar tijdens de wedstrijdtraining in Zwaagwesteinde en ze waren dan ook zeer aan elkaar gewaagd. Robin en Jan verloren hun partijen. Dennis en Janco wisten beide hun partijen na een zware strijd op beslissing te winnen. Wederom lag de beslissing bij Bauke Jitse. De scheidsrechter haalde helaas snel de spanning uit de wedstrijd door Bauke Jitse een discutabele ippon tegen te geven. Jammer dat het zo moest eindigen, want die spanning maakt het soms juist zo leuk! Wederom werd met 3-2 verloren.


De laatste wedstrijd was tegen het team van Groningen. Deze wedstrijd moest worden gewonnen om nog kans te houden op een prijs. De benjamin van het team moest in zijn partij het onderspit delven. Helemaal geen schande gezien zijn leeftijd en gewicht. De overige 4 heren wisten allemaal te winnen waardoor de dag met een 4-1 overwinning werd afgesloten. Door deze laatste overwinning sleepte het team nog een mooie 4e prijs in de wacht.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.