Chatdokter deze week van start in Dokkum: “We willen de overgang rustig laten verlopen”
DOKKUM – Oostergo Huisartsen opent deze week de nieuwe huisartsenpraktijk in Dokkum voor meer dan 4000 patiënten uit Kollum en Damwâld. Volgens zorgondernemer Luc Jansen is de praktijk vrijwel gereed na een verbouwing die in enkele weken tijd werd uitgevoerd. Half oktober opent daarnaast de dependance Oostergo Tichtby in Kollum. “Dat kwam echt naar voren uit de vragen tijdens de informatiebijeenkomst.”
Met de opening komt een einde aan maanden van onzekerheid voor patiënten uit beide dorpen. De nieuwe praktijk neemt de zorg over nadat voor de huisartsenpraktijken in Kollum en Damwâld geen structurele opvolging kon worden gevonden. “Vanaf 1 oktober zijn we open. Op 2 oktober hebben we ook daadwerkelijk alle patiëntgegevens beschikbaar en kunnen we volledig beginnen”, vertelt Jansen.
In enkele weken compleet verbouwd
De nieuwe praktijk is gevestigd in De Donger, nabij De Sionsberg in Dokkum. Volgens Jansen is er de afgelopen weken onder ‘stoom en kokend water’ gewerkt om de locatie gereed te krijgen. “We hebben half augustus de beschikking gekregen over het pand. Daarna zijn de tekeningen gemaakt en is het verbouwingsteam aan de slag gegaan. In vijf weken tijd is alles opnieuw ingericht.”
De praktijk beschikt straks over zeven spreekkamers. Bij de start werken er ongeveer tien medewerkers, waaronder huisartsen, praktijkondersteuners, doktersassistenten, physician assistants en verpleegkundig specialisten. “Afhankelijk van de zorgvraag kunnen we natuurlijk bijschalen”, vult Jansen aan.
Bekende gezichten blijven
Voor de continuïteit van zorg is volgens Jansen ook personeel van de voormalige praktijken betrokken bij de nieuwe organisatie. “Daar zijn we heel blij mee. Er gaan medewerkers mee die sommige patiënten al twintig jaar kennen. Dat helpt enorm bij een goede overgang en het contact.”
Onder meer een praktijkondersteuner en een assistente uit de bestaande praktijken maken de overstap naar Dokkum.
Tekst loopt door onder de video
Huisarts in Dokkum, zorgpunt in Kollum
Tijdens de drukbezochte informatieavond in Kollum eind augustus leefden veel zorgen over de afstand naar Dokkum en de digitale werkwijze van de zogenoemde ‘chatfirst-huisartsenpraktijk’. Volgens Jansen zijn signalen uit die bijeenkomst meegenomen in de verdere inrichting van de zorg.
Daarom wordt half oktober ook Oostergo Tichtby in Kollum geopend. Patiënten kunnen daar onder meer terecht voor bepaalde ondersteunende zorg. “Diabeteszorg, astma, maar ook urine inleveren of bloedprikken is mogelijk, tichtby.”
Voor een afspraak met de huisarts zelf blijven patiënten aangewezen op Dokkum. “De huisarts zal altijd in Dokkum werkzaam zijn, dat blijft ook zo”, aldus Jansen.
Eerst focus op huidige patiënten
Oostergo Huisartsen start met ongeveer 4.500 patiënten uit Kollum en Damwâld. Nieuwe inschrijvingen worden voorlopig nog niet aangenomen. “We willen eerst zorgen dat de overgang goed verloopt. Sommige mensen hebben al langere tijd geen vaste huisarts gehad. Daarom willen we rustig opstarten en kijken hoe we de zorg het beste kunnen organiseren.”
Wanneer de praktijk weer ruimte krijgt voor nieuwe patiënten, kan Jansen nog niet zeggen. “Dat bekijken we op een later moment. Eerst moet de zorg voor deze patiëntengroep goed staan.”
Volgens de zorgondernemer ligt de focus de komende weken volledig op een soepele overgang voor de duizenden patiënten die vanaf 1 oktober onder de nieuwe praktijk vallen.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.