Sjoerd de Haan en Teetske Krol zijn op 1 november 60 jaar getrouwd n zijn beiden geboren in 1931. Sjoerd in Drachten waar zijn ouders aan de Zuiderdwarsvaart een slagerij hadden. Teetske als dochter van een warme bakker aan de Schoollaan in Ureterp. Beiden hebben ze de tweede wereldoorlog meegemaakt.
Hoewel er door het beroep van de vaders in beide gezinnen nooit sprake is geweest van honger, herinneren beiden zich nog de spanningen die de bezetting meebracht: gebrek aan van alles, onderduikers, razzia’s. Beiden volgden voortgezet onderwijs in Drachten.Teetske op de Ulo en hij op de HBS. Uit die tijd herinneren beide zich nog goed het eerste oogcontact. Letterlijk: liefde op het eerste gezicht!. Hun beroepskeuzes waren traditioneel: Teetske werd na een korte tijd in een winkel te hebben gewerkt, gewoon huisvrouw. Sjoerd verdiende de kost in het onderwijs, ook traditioneel. Friesland is jarenlang “ exporteur” van onderwijzers geweest, het was de enige hbo-opleiding in de buurt.
Blij en dankbaar kijken ze terug op de afgelopen zestig jaar. Met z’n beiden begonnen vieren ze nu, in goede gezondheid, hun diamanten huwelijk met hun veertig kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. In die zestig jaar is er veel veranderd. Om maar een paar dingen te noemen: toen kwam de buurman, die boer was, met de zeis een paar keer per jaar de “bleek” maaien. Nu zorgt een robot-maaier er voor dat het gazon er bijligt als een biljartlaken.
Contact met familie,vrienden en bekenden onderhield je vroeger door het sturen van een brief(kaart). Nu stuurt beppe- ja, ze heeft een computercursus gevolgd!-een E-mail aan haar kleinkind van zeven. Gingen ze vroeger in de vakantie “ út fan hus” nu trekken ze er met de caravan op uit. Een gelukkig en dankbaar echtpaar! Dat mag gezegd worden
© Foto: Sake Beerstra