Martine Koopmans (VIOD) draagt goal op aan overleden vader
Het was in de eerste minuut na rust dat Martine Koopmans de bal ontving, fraai wegdraaide bij haar tegenstander en van buiten het zestienmetergebied de bal geweldig mooi in de kruising schoot. Zelden zal een speelster van VIOD VR1 een doelpunt zo gegund zijn als de 17-jarige Buitenposter.
Het was in de eerste minuut na rust dat Martine Koopmans de bal ontving, fraai weg draaide bij haar tegenstander en van buiten het zestienmetergebied de bal geweldig mooi in de kruising schoot. Zelden zal een speelster van VIOD VR1 een doelpunt zo gegund zijn als de 17-jarige Buitenposter. Een jaar geleden werd haar moeder Annie getroffen door een zware hersenbloeding en op 19 maart dit jaar overleed haar vader Bertus. De gevoelens van koude rillingen op de rug en een brok in de keel overheersten op sportpark Treffers Heech waar VIOD de wedstrijd tegen SSS uit Klaaswaal vrij simpel met 5-1 won.
De stilte spreekt een taal, die niet met woorden gezegd kan worden. Daarom was de één minuut stilte voor aanvang van de wedstrijd ter nagedachtenis aan Bertus Koopmans indrukwekkend. Jarenlang was hij als sportjournalist verbonden aan het Nieuwsblad van Noordoost Friesland. Een voetbaldier pur sang die zich op het bestuurlijk vlak, vooral als lid van Stichting promotie v.v. Buitenpost, liet gelden. Onder deze vlag waren o.a. FC Barcelona, Ajax, Feyenoord, PSV, Cambuur en sc. Heerenveen te gast op sportpark ‘de Swadde’. De foto’s aan de muren op dit sportcomplex, waar op Bertus Koopmans staat afgebeeld o.a. Johan Cruyff, Luc Nilis, Ronald Koeman, Frank de Boer, zijn hiervan de stille getuigen. Daarnaast was hij ook leider van Buitenpost 1. Maar de meeste tijd en energie stak Bertus in zijn beide kinderen. Als leider van het team van zoon Oene Douwe en als supporter van dochter Martine wanneer zij haar wedstrijden speelde bij de KNVB, Buitenpost, talententeam van Cambuur en de laatste twee seizoenen voor hoofdklasser VIOD.
Afgelopen maandag is Bertus Koopmans in zijn woonplaats begraven en ’s avonds stond zijn dochter Martine al weer op het trainingsveld: ‘Ik heb gehandeld in de geest van mijn vader. Daarnaast zocht ik afleiding en steun bij mij teamgenoten. Zij hebben mij geweldig opgevangen’. In plaats van met lood in de schoenen te voetballen liet Martine Koopmans haar voeten spreken. Samen met haar vriendin Femke Mulder was zij de uitblinkster aan VIOD-zijde. Verdriet doorleven vreet tijd en energie. Toch wist zij het onmogelijke mogelijk te maken door één van haar beste prestaties in het VIOD-shirt te leveren. Trainster Atty Eelkema beloonde dit met een publiekswissel en een dikke knuffel. Vader Bertus stond meestal wat afgezonderd de wedstrijd van zijn dochter te observeren en hield het thuisfront met tweets op de hoogte van de ontwikkelingen. Na afloop bekende Martine dat zij nu al de aanwijzingen van haar vader miste, maar dat haar gedachten na het doelpunt direct bij hem waren.
SSS kwam door een doelpunt van Linda Kruithof verdiend op voorsprong. VIOD poetste nog in de eerste helft door doelpunten van Femke Mulder en Froukje Schaafsma de opgelopen achterstand weg. In een sterke tweede helft liep VIOD uit naar 5-1 door doelpunten van Martine Koopmans, Froukje Schaafsma en Grytsje Jongsma. De nummer drie en vier op de ranglijst krijgen vervangende periodetitels. Nummer drie Odysseus ’91 heeft heeft met nog vier wedstrijden voor de boeg uit 18 wedstrijden 30 punten gevolgd door VIOD en RVVH met respectievelijk 29 en 28 punten. De beide concurrenten van VIOD treffen elkaar volgende week. Het bereiken van de nacompititie zou een fantastisch resultaat zijn voor het team dat dit seizoen al met het overlijden van hun trainer Gideon van Ligten en vaste supporter Bertus Koopmans al heel wat voor de kiezen heeft gekregen.
De wedstrijdsponsor was dit keer autobedrijf Postma uit Damwâld en voor meer foto’s zie www.vioddames.nl
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.