Resten van komeet Halley in de atmosfeer te zien

wo. 5 mei · 19:292021 · 19:29 · webredactie RTV NOF

LANDELIJK – Met 237.000 km/u raast een meteorenzwerm in de maand mei op de aarde af. De kosmische resten laten een gloeiend spoor achter.

NASA/W. Liller

LANDELIJK – Met 237.000 km/u raast een meteorenzwerm in de maand mei op de aarde af. De kosmische resten laten een gloeiend spoor achter.

De eta Aquariden zijn een jaarlijks terugkerende meteorenzwerm die zijn radiant in het sterrenbeeld Aquarius-Waterman heeft liggen. De meteorenzwerm heeft jaarlijks omstreeks 6 mei zijn maximum. De eta Aquariden worden geassocieerd met de komeet Halley. Dit is een kort-periodieke komeet die iedere 75-76 jaar de Aarde passeert.

Het beste moment om de zwerm waar te nemen is op 8 mei rond 04:45 uur. De radiant van de zwerm staat dan ongeveer 14° boven de oostzuidoostelijke horizon.

Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
0511-441202 of nieuws@rtvnof.nl.