Veteraan Thom Feddema matchwinnaar bij VCR tegen Tzummarum · Foto('s): 

Veteraan Thom Feddema matchwinnaar bij VCR tegen Tzummarum

zondag 13 maart 2011

Onder prachtige omstandigheden mocht VCR proberen tegen Tzummarum de eerste overwinning van 2011 te boeken. In een potje zomeravondvoetbal werd, ondanks het betere veldspel voor de ploeg van scheidend trainer Yme Vonk van Tzummarum, een vroege openingsgoal voor de thuisploeg, de gastploeg noodlottig. Scheidsrechter Klaas Hoekstra uit Drachten eiste een hoofdrol voor zich op door zeer pietluttig te fluiten met als hoogtepunt een vrije trap toe te kennen aan Tzummarum op het middenveld na commentaar op de leiding door VCR supporter Fokke van Hijum en hij vond het nodig om in totaliteit drie gele kaarten uit te delen aan alleen maar spelers van VCR.

Pupil van de week was Kenrick v.d. Meer van de VCR E1-pupillen en de wedstrijdbal werd aangeboden door dorpshuis “De Beijer”. Het hardwerkende VCR moest het stellen zonder de geblesseerde jongelingen Eelke de Vries, Hans Wielstra en Teake Piet de Jong, maar zag Jan Terpstra terugkeren van een schorsing. Wederom toverde VCR trainer IJde Prins een gewijzigde basisformatatie uit de hoge hoed vandaan, waarbij Jenilson Pires normaliter spits bij VCR een linie terug moest zakken. VCR begon uiterst geconcentreerd aan deze wedstrijd en dit resulteerde in een vroege openingsgoal. Een prachtige genomen vrije trap van Symen Visser werd prima koppend door Oene vd Woude bij de 2e paal verlengd op de bij de 1e paal vrijstaande Thom Feddema en met een simpele intikker schoot hij VCR op een 1-0 voorsprong. Onverstoord en niet geschrokken door deze vroege achterstand ging Tzummarum op zoek naar de gelijkmaker.

Uitstekend mocht Tim Grond opstomen via de linkerkant en had een prima flank in de benen op Cor Grond maar zijn inzet werd prima gepareerd door de thuisdoelwachter. Tien min later mocht Tzummarum een vrije trap nemen op de rechterkant na een overtreding van Symen Visser. Met een uiterste precisie werd deze door Steven de Bruin voorgetrokken op het hoofd van Feitzen Talsma maar zijn kopbal werd een vangbal voor Hans Wassenaar. Even later was het linkermiddenvelder Folkert de Vries van VCR die goed doorkwam over links en een prima voorzet in huis had op de goed mee opgekomen Jenilson Pires maar hij zag zijn inzet over het doel van gastkeeper Gerrit Zijlstra vliegen. En ook de vliegende uithaal van Symen Visser van ongeveer 25 meter vloog rakelings langs de kruising en vond niet het beoogde doel. Op het halfuur was het weer de formatie van trainer Yme Vonk die voor gevaar stichtte. Wederom stond Tim Grond aan de basis en was Feitzen Talsma het eindstation maar zijn inzet vloog via een verdediger naast de goal van de VCR keeper. De hieruit voortvloeiende corner vanaf links van Steven de Bruin werd heerlijk ingedraaid richting 2e paal en prima ingekopt door Feitzen Talsma maar miste de juiste richting en vloog naast. En vlak voor rust werd de thuisploeg weer eens gevaarlijk.

Na een vlot lopende thuisaanval was het Jenilson Pires die een prachtige diepe bal in huis had op VCR spits Thom Feddema en deze de bal in één keer op de pantoffel nam en bijna zijn tweede treffer van de dag liet aantekenen. Maar met een glansparade wist gastkeeper Gerrit Zijlstra erger te voorkomen. Tegen het einde van deze eerste helft aan ontstond er nog enige commotie toen VCR trainer IJde Prins na op- en aanmerkingen op de leiding van scheidsrechter Hoekstra in de dug-out plaats moest nemen en dit nogal enige tijd vergde. Ondanks deze interruptie stond nog steeds de vrije trap van Tzummarum op de rol. Wederom was het Steven de Bruin op de linkerflank die de bal super de zestienmeter inslingerde voor de voeten van Feitzen Talsma maar wederom stond de VCR goalie zijn mannetje en redde hiermee de 1-0 ruststand.

Vijf min na de rust kreeg de thuisploeg bijna een cadeautje in de schoot geworpen toen de linksback van Tzummarum Jacob Dijkstra zich verslikte in “good old” Thom Feddema en deze prachtig quasi nonchalant met buitenkantje rechts de bal in de goal wilde krullen, maar zag dat de vingertoppen van keeper Gerrit Zijlstra een zeker doelpunt in de weg stonden. Op het uur mocht Tzummarum haar zoveelste vrije trap nemen. Ditmaal vanaf rechts was het Cor Grond met een goede voorzet op Feitzen Talsma maar wederom was de VCR doelman een sta in de weg. Zes min later mocht Gradus Ros van VCR vanaf de rechterflank een vrije schop trappen en vond het hoofd van Thom Feddema maar ook zijn kopbal vond zijn waterloo in de handen van de keeper van Tzummarum.

En zo bleef de wedstrijd spannend en golfde heen en weer zonder echt hoogstaand voetbal. Ruim een kwartier voor tijd mocht Cor Grond vuren op Hans Wassenaar maar zag zijn harde pegel randje zestienmeter via een VCR verdediger snoeihard de ballenvanger invliegen. En ook de hierop volgende hoekschop leverde het nodige gevaar op. Prachtig werd deze corner vanaf rechts door Steven de Bruin gedeponeerd bij de 1e paal op Cor Grond en via een mooie draaibeweging mocht hij uithalen en zag zijn schot op de buitenkant van de paal belandden. De wedstrijd liep ten einde en VCR hield haar rug recht maar moest toch nog een paar keer bibberen toen Tim Grond via een prachtige solo over de linkerflank de zestien mocht binnen dribbelen en uithalen. Gelukkig stond Hans Wassenaar weer op de goede stek en bood redding maar de rebound werd opgepikt door Feitzen Talsma en deze tot tweemaal toe stuitte op de VCR goalie. En ook het slotakkoord was voor de wit-rood hemden uit Tzummarum. Een prachtige lange bal van laatste man Melvin Tigchelaar vloog over de gehele VCR defensie heen in niemandsland en de goed mee opgestoomde Durk Postma dook vrij op voor Hans Wassenaar maar kwam een teenlengte tekort om alsnog de gelijkmaker binnen te werken. En zo tilde VCR een zwaarbevochten maar wel verdiende overwinning uit het vuur.

Opstelling VCR: Hans Wassenaar (K), Jan Terpstra (RB), Anton Prins (LM), Jan Willem v.d. Wal (V), Symen Visser (LB), Gradus Ros (RH) (Jacob Braaksma), Oene v.d. Woude (Roelof Vellema) en Jenilson Pires (CM), Thom Feddema en Rick Pasveer (S).    

Auteur: Redactie RTVNOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.
Veteraan Thom Feddema matchwinnaar bij VCR tegen Tzummarum · Foto('s): 
Veteraan Thom Feddema matchwinnaar bij VCR tegen Tzummarum · Foto('s): 
Veteraan Thom Feddema matchwinnaar bij VCR tegen Tzummarum · Foto('s): 
Veteraan Thom Feddema matchwinnaar bij VCR tegen Tzummarum · Foto('s): 
Veteraan Thom Feddema matchwinnaar bij VCR tegen Tzummarum · Foto('s): 
  

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 08:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 08:00 - 09:00
    Goed Gestemd
    Oebele en Sia Vries
  • 09:00 - 11:00
    Tsjerke-tsjinst
    Dienst uit de streek
  • 11:00 - 12:00
    Capriccio
    Haite Schukking
  • 12:00 - 14:00
    Blasmusik im Herzen
    Durk en Annelies
  • 14:00 - 17:00
    Rûnwei Sport
    Live verslag van sport uit de streek
  • 17:00 - 18:00
    Geloven en Beleven
    Harry Nienhuis
  • 18:00 - 19:00
    Wâldklanken
    Harry Nienhuis
  • 19:00 - 21:00
    RTV Metalcafé
    Marcus en Jitse
  • 21:00 - 22:00
    Met de voet tussen de deur
    Martin van der Velde
  • 22:00 - 00:00
    New Age
    Kees Haremaker
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?