Op 23 april 2013 heeft de H(aalbaarheids) C(ommissie) M(ultifunctioneel) C(entrum) H(antum) een officiële stichting in het leven geroepen met de naam “MFC Hantum”. De notaris mr. A. Slagman uit Leeuwarden heeft de statuten voor deze nieuwe stichting ondertekend. Ook is deze stichting ingeschreven bij de Kamer van Koophandel.
De doelstelling van de stichting is “Het mogelijk maken van een nieuw te bouwen Multifunctioneel Centrum te Hantum”, om uiteindelijk alle sociale-culturele voorzieningen onder één dak voor alle inwoners van de 4 H-dorpen mogelijk te maken, uitgezonderd de activiteiten die nu in de kerk en het ijsbaan gebouwtje, beide te Hantum, en It Tiksel en de basisschool de Fjouwerhoeke, beide te Hantumhuizen, plaats vinden.
Deze oprichting was mede noodzakelijk om onderstaande punten:
à 5.000 euro vanuit bovengenoemd bedrag om andere activiteiten mogelijk te maken.
Verder heeft ze ons toegezegd dat we een gesprek met de Commissaris van de Koning en/of gedeputeerden over onze aanvraag krijgen.
In de statuten is aangegeven dat het een Algemeen Nut Beogende Instellingen (ANBI) is. Dit betekent dat de stichting volledig vrijgesteld is van schenkbelasting en erfbelasting. Dit is van toepassing bij een gift of over uitkeringen die de stichting ontvangt. Ook betalen deze stichtingen geen erfbelasting over ontvangen erfenissen.
Hiermee is de HCMCH commissie, die werkte onder de vlag van dorpsbelang Hantum/Hantumeruitburen, opgeheven. Deze commissie die nu acht jaar bezig is met dit plan, gaat nu verder onder de zelfstandige officiële naam “Stichting MFC Hantum”. Hierdoor is dorpsbelang Hantum/Hantumeruitburen niet langer meer aansprakelijk, evenzo zijn de stichting – c/q commissieleden niet meer hoofdelijk aansprakelijk. We hopen dat e.e.a. mag resulteren in een nieuw MFC te Hantum.
Namens: Oude HCMCH commissie, Dorpsbelang Hantum/Hantumeruitburen, Stichting MFC Hantum